۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴

یازده کاری که در رابطه با کودکتان نباید هرگز انجام دهید

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ 2295 بازدیدکننده 0 نظر
یازده کاری که در رابطه با کودکتان نباید هرگز انجام دهید در این مقاله می خوانید

همه‌ی ما دوست داریم چیزهایی که خودمان نداشته‌ایم را به کودکمان بدهیم. اما گاهی والدین درزمینه‌ی نشان دادن محبت خود نسبت به کودک زیاد پیش می‌روند. این کار سبب می‌شود کودک ما با بهترین تربیت بزرگ نشود. ...

یازده کاری که در رابطه با کودکتان نباید هرگز انجام دهید

اجازه دهید حسی مانند ملکه‌ها داشته باشند.

بسیار مهم است که کودک شما احساس کند برایتان خاص است اما از بین رفتن قدرت و اختیار شما از روی کودک سبب می‌شود نتیجه‌ای منفی بار بیاید.

 

پول خیلی زیادی به آن‌ها می‌دهید.

دادن مبلغ بسیار زیاد پول یا خریدن جواهرات گران‌قیمت برای کودک در سنین کم سبب می‌شود مدیریت آن برای کودک دشوار باشد و درنتیجه کودک سپاس‌گزار چیزهایی که دارد نخواهد بود.

 

مانع کار کردن آن‌ها می‌شوید.

هر فرد بزرگ‌سال مسئولیت‌پذیری باید برای کسب درآمد برای زندگی خود کار کند. اینکه کاری کنید تا کودک این موضوع را متوجه شود موجب موفقیت او در بزرگ‌سالی خواهد شد.

 

مانع هدیه دادن او به دیگران می‌شوید.

این جریان زندگی است. شما از دیگران هدیه گرفته و به آن‌ها هدیه می‌دهید. مانع کودک خود نشوید تا به دیگران کمک کرده و برای کمک‌های مالی یا خدماتی داوطلب شود.

 

نیازی نیست سپاس‌گزار باشند.

لغاتی مانند " متشکرم " راهی هستند که کودک شما متوجه اهمیت همه‌چیزهایی که دارد بشود.

 

جلوی آن‌ها مانند یک کودک لوس رفتار می‌کنید.

کودکان باید مسئولیت‌پذیری را در ما ببینند. آن‌ها باید متوجه شوند که ما محکم و با درایت هستیم. ما نباید جلوی کودکان از همه‌چیز ناله و شکایت کنیم.

 

برای آن‌ها محدودیت قرار نمی‌دهید.

ما می‌خواهیم مطمئن شویم کودکمان رفتار درستی داشته و دوست‌داشتنی است. برای این کار باید محدودیت‌هایی گذاشته شوند. در غیر این صورت کودک شما بی‌ادب خواهد شد.

 

به آن‌ها اجازه می‌دهید همیشه کاری که دوست دارند را انجام دهند.

موضوع چیزهایی است که باید به کودک خود بدهید و چیزهایی که نباید بدهید. انتخاب اینکه چه چیزی باید داشته باشند و چه چیزی را لازم ندارند به عهده‌ی شماست.

 

به دلایل اشتباه به آن‌ها کادو می‌دهید.

اگر کودک شما از یک عروسک قدیمی که برای او خریده بودید خسته شده است و می‌خواهید برای تمام شدن گریه و ناله‌هایش برای او عروسک جدیدی بخرید تصمیم اشتباهی گرفته‌اید. هدیه باید به دلیلی به کودک داده شود که نشان دهد لیاقت آن را دارد و مسئولیت کافی برای مدیریت و نگهداری از آن را داشته است.

 

کودکتان را از قبول مسئولیت کارهایش منع می‌کنید.

کودک ما باید مسئول کارهای خود باشد. بله کودکان اشتباه می‌کنند اما اینکه مسئولیت آن را نپذیرند سبب می‌شود نتوانند متوجه اهمیت یادگیری از اشتباهات شوند.

 

مانع روابطی می‌شوید که شخصیت او را می‌سازد.

کودک خود را به ملاقات افراد بزرگ‌سالی ببرید که اطلاعات خوب و جالبی را با کودک شما به اشتراک می‌گذارند. اجازه دهید کودکتان متوجه فواید سپاسگزاری شود. افرادی را به خانه‌ی خود دعوت کنید که در کارهای خیریه داوطلب شده‌اند.
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040