۱ دي ۱۳۹۳

نکاتی که باید در اولین روز ملاقات به مسئول مهدکودک بگویید

۱ دي ۱۳۹۳ 3880 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی که باید در اولین روز ملاقات به مسئول مهدکودک بگویید در این مقاله می خوانید

اینکه برای اولین بار فرزند خود را مهدکودک بگذارید کار ساده‌ای نیست، اما اطمینان از این که مربی او اطلاعات کافی و مرتبط دارد می‌تواند استرس شما را کاهش دهد. این اطلاعات چه هستند؟ ...

نکاتی که باید در اولین روز ملاقات به مسئول مهدکودک بگویید

 

وقتی شما بدانید مربی مهد تمام چیزهایی که برای امنیت و شادی کودک شما لازم است را در اختیار دارد احساس آرامش می‌کنید. یک مربی خوب بیش‌ترین اطلاعات ممکن درباره‌ی کودک را می‌خواهد تا به بهترین نحو از او نگهداری کند. بخش زیادی از این اطلاعات باید قبل از روز اول در کاغذی نوشته و به او تحویل داده شوند. اما یک بار دیگر چک کنید تا مطمئن شوید وقتی روز اول مهدکودک را ترک می‌کنید، مسئول مهد درباره‌ی کودک شما و انتظاراتتان به اندازه کافی می‌داند. 

 

دسترسی به شما

نکاتی برای گذاشتن کودکان در مهد

مسئول مهد باید این امکان را داشته باشد که همیشه به شما دسترسی داشته باشد. اطمینان یابید او شماره تماسی دارد که در هر زمان از روز بتواند به شما دسترسی یابد، و در مواردی که شما در دسترس نیستید نیز او باید حداقل شماره یک فرد جایگزین قابل‌اعتماد را داشته باشد تا به او دسترسی یابد. شما همچنین باید با او درباره‌ی اطلاعات تماس برای شرایط غیر اضطراری نیز صحبت کنید. برای مثال اگر او سؤالی داشت که نیاز به پاسخ سریع داشت اما اورژانسی نبود شاید ترجیح دهید ایمیل بزند یا از پیام کوتاه استفاده کند. شما باید یک لیست کامل از اطلاعات تماس را برای روز اول تهیه کنید و در صورت نیاز آن را به‌روز نمایید. 

 

ایمنی و سلامتی

نکاتی برای گذاشتن کودکان در مهد

لازم است مطمئن شوید که مسئول مهد می‌تواند امنیت کودک شما را حفظ کند، بنابراین تمامی اطلاعات مرتبط با سلامتی کودک خود را که مورد نیاز است در اختیار او قرار بدهید. شما باید درباره‌ی هر نوع حساسیتی که کودکتان دارد با مربی صحبت کنید، خواه حساسیت غذایی یا دارویی یا نیش زنبور. همچنین مربی باید بداند در صورت واکنش کودک شما به هریک از این موارد چه کاری انجام دهد.  اگر مربی برای نجات کودک شما از یک واکنش آلرژیک نیاز به تجهیزات خاصی دارد، مثلاً یک لوسیون خاص یا آمپول اپی‌نفرین، اطمینان یابید که این موارد در دسترس اوست، و او طریقه استفاده از آن‌ها را می‌داند، و در ضمن این وسایل را دور از دسترس کودکان نگهداری می‌کند. 

 

من برمی‌گردم

نکاتی برای گذاشتن کودکان در مهد

خوشبختانه شما مربی و مهدکودکی را انتخاب می‌کنید که به آن اعتماد دارید. اما با وجود این مطمئن شوید که مهدکودک یا مربی مهد می‌داند که شما انتظار دارید بدون اطلاع برای دیدن کودکتان بیایید. اگر او مانع شما شد و یا انتظار داشت قبل از آمدن تماس بگیرید، این یک علامت هشداردهنده است – مربیان و مسئولین مهدکودک باید آمادگی این مسئله را داشته باشند و والدین را نیز ترغیب کنند برای آمدن به مهد هر زمانی که خواستند احساس راحتی کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید وقتی برای سر زدن آمدید هیچ یک از فعالیت‌ها یا ساعت‌های استراحت که در حال انجام است را بر هم نزنید. اطمینان یابید مربی می‌داند شما انتظار دارید تمامی بزرگ‌سالانی که در طول روز اطراف کودک شما هستند را ببینید، و همین طور انتظار دارید همه‌ی افراد بزرگ‌سالی که در نگهداری از کودک شما نقش دارند به درستی آموزش‌دیده باشند و تحت نظارت قرار بگیرند. روز اول مطمئن شوید دیگر مسائل امنیتی نیز رعایت شده باشند، مانند سالم بودن ردیاب‌های دود و حفاظ‌های امنیتی. در طول سال نیز آن‌ها را دوباره چک کنید. 

 

زمانی برای صحبت کردن

نکاتی برای گذاشتن کودکان در مهد

روز اول به مربی مهد بگویید وضعیت کودک شما چگونه است. برای مثال شاید او هیجان‌زده، عصبی یا ترسیده است. اگر شما یک نوزاد را آنجا می‌گذارید بسیار مهم است که مربی بداند او شب قبل را چگونه خوابیده است و چه نوع خواب میان روز یا غذایی را برای آن روز او انتظار دارید. نوزادان و کودکان اغلب غیرقابل‌پیش‌بینی هستند، اما در میان گذاشتن هر گونه اطلاعاتی که بتواند به مربی برای کشف نیازهای کودک شما کمک کند مفید است. این امر در روز اول و همه‌ی روزها  اهمیت دارد، بنابراین اگر شما فرصت ندارید در زمان گذاشتن یا بردن کودک با مربی او صحبت کنید به دنبال یک گزینه بهتر باشید تا مطمئن شوید هر دوی شما زمانی برای صحبت کردن دارید. برای مثال، شاید شما بتوانید برای چک کردن اطلاعات به او ایمیل زده یا با او تماس بگیرید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040