۷ آبان ۱۳۹۳

چگونه اسباب بازی های کودکانمان را تمیز کنیم؟

۷ آبان ۱۳۹۳ 7913 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه اسباب بازی های کودکانمان را تمیز کنیم؟ در این مقاله می خوانید

کودکان شما زمان زیادی را صرف بازی با اسباب بازی هایشان می کنند، بنابراین بهداشت این وسایل ضروری است. در اینجا به شما روشی می گوییم که بدون آسیب رساندن به وسایل آن ها را تمیز کنید. ...

چگونه اسباب بازی های کودکانمان را تمیز کنیم؟

آیا خرس عروسکی کودک شما، بیش از حد در مهمانی‌ها شرکت کرده است؟ امکان دارد که آن عروسک‌های پلاستیکی گل گرفته، قبل از شروع حمله یک حمام بگیرند؟ وسایل بازی مختلف، به مراقبت‌های متفاوتی نیاز دارند، پس از این نکته‌ها استفاده کنید تا عمر مفید وسایل بازی کودک خود را افزایش دهید.

 

عروسک‌های خز توپر.

زمانی که شیر، ببر، و یا خرس مورد علاقه کودک شما کثیف می‌شود، آن را در یک کیسه  کتانی و یا روکش بالشت که محکم بسته شده است قرار دهید و با یک مایع لباس‌شویی خوشبو، به آرامی در ماشین شست‌وشو دهید. در صورتی که شست‌وشو با دست توصیه می‌شود، یک لیف حمام را با آب و صابون ملایم مرطوب کرده و به آرامی خز اسباب‌بازی را با آن مالش دهید و سپس با یک تکه پارچه مرطوب آن را تمیز کنید. سپس اجازه دهید که عروسک زیر نور آفتاب خشک شود. همچنین مطمئن شوید که عروسک‌ها کاملاً خشک شوند تا از تشکیل کپک و قارچ در داخل آن‌ها جلوگیری شود.

 

عروسک‌های چوبی.

تمیز کردن اسباب بازی

 

از قرار دادن عروسک‌های چوبی در آب خودداری کنید. به جای آن، همه آن‌ها را با یک تکه پارچه تمیز خوب بکشید و سپس با یک پارچه نرم خشک‌کنید. برای لک‌های سرسخت، یک قطعه مایع ظرف‌شویی به پارچه اضافه کرده و به آرامی عروسک را با پارچه مالش داده و سپس با یک تکه پارچه تمیز و مرطوب شست‌وشو دهید و سپس آن‌ها را خشک‌کنید.

 

عروسک‌های پلاستیکی.

همه عروسک‌های پلاستیکی را در یک ظرف آب که چند قطره مایع ظرف‌شویی با بوی مرکبات به آن اضافه شده است قرار دهید. اجازه دهید که این عروسک‌ها برای چند دقیقه در داخل آب باقی بمانند، سپس آن‌ها را خارج کرده و با آب بشویید و با یک حوله و یا پارچه تمیز خشک‌کنید. برای درزهایی که تمیز کردن آن‌ها مشکل است، یک مسواک قدیمی را دم دست داشته باشید.

 

عروسک‌های وینیلی.

برای تمیز کردن عروسک‌های وینیلی و عروسک‌های مد، آن‌ها را به آرامی با یک تکه پارچه مرطوب بشویید. گیس‌های کثیف شده را با شامپو شسته و در هم رفتگی آن‌ها را با حالت‌دهنده و یک مسواک نرم درست کنید. برای پاک کردن لکه‌های ماژیک و یا مداد ابرو، از خمیری با ترکیب جوش‌شیرین و چند قطره آب استفاده کرده و سپس به خوبی شست‌وشو دهید و خشک‌کنید.

 

عروسک‌های وان.

تمیز کردن اسباب بازی

 

آن اردک‌ها و زیردریایی‌های پلاستیکی، هر چند هفته به تمیز کاری نیاز پیدا می‌کنند. در داخل یک ظرف آب گرم که با چند قطره مایع ظرف‌شویی خوشبو پرشده است، این عروسک‌ها را با دست مالش دهید و سپس آن‌ها را از آب خارج کرده و با یک تکه پارچه نرم ماساژ دهید. سپس به خوبی آن‌ها را به زیر آب شست‌وشو داده و در هوا خشک‌کنید. در صورت وجود کپک، عروسک‌ها را با نمک و یک برس زبر مالش دهید، سپس یک شب در سطلی که از آب و سرکه پر شده است بخوابانید. صبح روز بعد، آن‌ها را خارج کرده و زیر آب شسته و خشک‌کنید تا برای بازی بعدی آماده شوند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040