۲ مهر ۱۳۹۳

چگونه کودکتان را تشویق به ورزش کردن کنید

۲ مهر ۱۳۹۳ 2963 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه کودکتان را تشویق به ورزش کردن کنید در این مقاله می خوانید

ورزش به میزان زیادی در سلامت تاثیرگذار است. برای کمک به سلامتی کودکان خود از سنین کم انگیزه ی ورزش را در آن ها ایجاد کنید.  ...

چگونه کودکتان را تشویق به ورزش کردن کنید

با وجود انبوهی از سرگرمی‌های جالب و مفرح در داخل خانه، تشویق کودکان به ورزش کاری دشوار است. اینترنت گردی، تماشای تلویزیون، و بازی‌های ویدئویی، سرگرمی‌های مورد علاقه کودکان امروزی هستند. در اینجا چند توصیه آمده است که به شما در انگیزه بخشیدن به کودکان برای تحرک بیشتر کمک می‌کند.

 

· والدین حتماً باید ورزش را بخشی از سبک زندگی خود قرار دهند. این به این معنی است که شما نیز باید ورزش کنید. با سبک زندگی شلوغ امروزی، گاهی اوقات صرف زمان برای ورزش دشوار می‌شود، اما اگر می‌خواهید به کودکانتان نشان دهید که ورزش مهم است، بهترین روش این است که برای آن‌ها الگو باشید. اگر آن‌ها ببینند که شما به تناسب اندام و ورزش اهمیت می‌دهید، بیشتر به این کار راغب می‌شوند.

ورزش کودکان

 

· هرچه زودتر به کودکان فعالیت فیزیکی را یاد بدهید، بیشتر احتمال دارد که تمایل پیدا کنند ورزش را بخشی از سبک زندگی شخصی خود در بزرگ‌سالی قرار دهند. بیشتر کودکان هیجان دارند و به سادگی می‌توان به آن‌ها انگیزه داد. اگر فرزند شما در سنین نوجوانی است، ناامید نشوید. برای علاقمند کردن آن‌ها به فعالیت فیزیکی زیاد دیر نیست. بر خلاف چیزی که بسیاری از والدین فکر می‌کنند، نوجوانان تحت تأثیر عملکرد والدینشان هستند. ممکن است مدتی طول بکشد که نوجوان شما متوجه شود در مورد ورزش و تناسب اندام جدی هستید اما همین که متوجه این امر شد معمولاً این کار را انجام می‌دهد.

 

· باید به فرزندتان اجازه دهید هر نوع فعالیت فیزیکی که دوست دارد را انتخاب کند. با او صحبت کنید تا فعالیت مورد علاقه‌اش را پیدا کند. ورزش تنها به معنی دراز نشست یا دویدن نیست. مهم این است که فرزند شما تحرک فیزیکی داشته باشد. ممکن است کودکی بخواهد دوچرخه‌سواری کند و کودک دیگری اسکیت یا فوتبال را ترجیح دهد. کودکان بسیار کم سن می‌توانند از سه چرخه، طناب زدن یا لی‌لی بهره ببرند. یک بازی ساده مانند پرتاب فریزبی (دیسک) یا توپ‌بازی، روش ساده‌ای برای ایجاد تحرک در کودکان کم سن است. نوجوانان ممکن است با پیوستن به تیم ورزشی محلی انگیزه پیدا کنند. دریابید کودک شما چه تحرکی را دوست دارد و زمینه آن ورزش را برای او فراهم کنید. 

 

ورزش کودکان

 

· در آخر، تحرک فیزیکی را بخشی از زندگی خانواده خود قرار دهید. خانواده خود را بیرون به مکان‌هایی ببرید که مفرح بوده و برای سلامتی همه مفید هستند. این کار را می‌توانید به سادگی با قدم زدن در پارک، رفتن به استخر، بالا رفتن از تپه و از این قبیل فعالیت‌ها انجام دهید. وقتی خانواده یاد می‌گیرد چطور در کنار هم فعالیت داشته باشند، روابط، پیوندهای خانوادگی، و حتی عضله‌ها نیز تقویت می‌شوند.

 

توجه:

اگر کودک شما اضافه‌وزن دارد باید او را نزد متخصص اطفال ببرید تا پیش از شروع هر برنامه ورزشی چکاپ شود.

 

توصیه‌های کوتاه:

· برای کودکان انواع چیزهایی که بدن آن‌ها را به تحرک وامی‌دارد فراهم کنید از جمله دوچرخه، کفش اسکیت، تخته اسکیت و توپ.

· یک انگیزه مهم برای تحرک فیزیکی کودکان داشتن یک حیوان خانگی مانند گربه است که باعث می‌شود کودک به دنبال او بدود و با او بازی کند. 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040