۱۶ بهمن ۱۳۹۳

استفاده از طناب برای حمل مصدوم

۱۶ بهمن ۱۳۹۳ 4539 بازدیدکننده 0 نظر
استفاده از طناب برای حمل مصدوم در این مقاله می خوانید

اگر فردی صدمه زیادی ندیده است و فاصله‌ای که باید برای دریافت کمک طی شود کوتاه است، برانکارد ممکن است لازم نباشد. چند روش برای حمل مصدوم بدون استفاده از برانکارد وجود دارد. ...

استفاده از طناب برای حمل مصدوم

حمل مصدوم بدون برانکارد 

حمل آتش‌نشانی برای حمل مصدوم و دور کردن او از آتش روش ساده‌ای برای حمل دو نفره است که مصدوم را بر روی دستانشان حمل کنند. دو امدادگر ابتدا مچ خود را می‌گیرند سپس مچ یکدیگر را می‌گیرند تا یک نشیمنگاه درست شود (همانند تصویر بالا). 

از یک طناب حلقه شده نیز برای کمک به حمل مصدوم در پشت خود می‌توانید استفاده کنید بدون اینکه لازم باشد زیاد انرژی مصرف کنید. 

 

ساخت برانکارد با طناب

شکل: سمت راست حمل دو نفره مصدوم و سمت چپ حمل یک نفره مصدوم با استفاده از طناب

 

ساخت برانکارد طنابی 

روش‌های زیادی برای ساخت برانکارد وجود دارد و این بستگی به موادی دارد که شما در اختیار دارید. برانکارد را می‌توان با استفاده از چوب بامبو، طناب، تور، سایه‌بان، ژاکت، تخته، چوب، عصا و غیره ساخت. 

 

ساخت برانکارد با طناب

1- طناب را کنار مصدوم بگذارید و آن را به شکل هشت زیگزاگ در آورید. برای اطمینان از اندازه، طول برانکارد آن را باید کمی بلندتر از قد مصدوم در نظر بگیرید چون مصدوم قرار است روی آن قرار بگیرد. 

2- انتهای طناب را به یک سمت زیگزاگ‌ها به ترتیب از اول تا آخر گره بزنید به صورتی که یک حلقه کوچک در محل گره باقی بماند (همانند شکل بالا). سپس انتهای دیگر طناب را نیز به همین ترتیب به هر قله زیگزاگ گره بزنید و ادامه دهید تا به انتها برسید. لازم به ذکر است گره‌ها طوری باشد که یک حلقه کوچکی در محل گره باقی بماند. 

3- دو انتهای طناب را از حلقه‌های کوچکی که درست کرده بودید، رد کنید و دو انتهای طناب را به هم گره بزنید. حالا با وارد آمدن وزن بر روی برانکارد، گره‌ها به سمت طرفین می‌لغزند و گره محکم‌تر می‌شود. 

 

توصیه‌ها

بهتر است برای هماهنگی یک نفر رهبر باشد. نقش رهبر این نیست که کار را خود انجام دهد بلکه باید افراد را درست هدایت کند و کارها را به افراد به روشنی توضیح دهد. 

تماسی چشمی مهم است. دستورات را روشن و شفاف اعلام کنید، برای انجام دادن هر کاری برای هماهنگی به ترتیب بشمارید و در صورت امکان از اسامی استفاده کنید. 

رهبر باید حواسش به افراد باشد و به آن‌ها گوش کند مثلاً این که چه زمانی فردی خسته است یا نیاز به استراحت دارد 

هنگام پایین رفتن توصیه می‌شود پایتان را جلوتر از بدن بگذارید

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040