۱ بهمن ۱۳۹۳

10 وسیله امنیتی که همه افراد باید در ماشین‌ داشته باشند

۱ بهمن ۱۳۹۳ 2634 بازدیدکننده 0 نظر
10 وسیله امنیتی که همه افراد باید در ماشین‌ داشته باشند در این مقاله می خوانید

هیچ‌کس انتظار مواجهه با شرایط اضطراری را ندارد ولی این شرایط ممکن است در هر زمان اتفاق بیفتند. به همین دلیل سعی کنید تعمیرات اولیه وسیله نقلیه و کمک‌های اولیه را یاد گرفته و وسایل زیر را به همراه داشته باشید. ...

10 وسیله امنیتی که همه افراد باید در ماشین‌ داشته باشند

یک‌سری از شرایط پیش‌بینی‌نشده که هر فردی در زندگی خود با آن‌ها مواجه می‌شود، شامل افتادن درخت در مسیر وسیله نقلیه، جوش آوردن ماشین، پنچر شدن چرخ‌های وسیله نقلیه، ازکارافتادگی ماشین، تصادفات، و موارد زیادی ازاین‌دست می‌شود. مشکلات مربوط به وسیله نقلیه ممکن است در اشکال مختلفی برای شما پیش بیاید، و لازم است که شما تجهیزات امنیتی لازم برای پشت سر گذاشتن بحران پیش‌آمده را به همراه خود داشته باشید. در بسیاری از مواقع شما فرصت و امکان تماس گرفتن با افراد دیگر را نخواهید داشت و ممکن است جان شما و سرنشینان دیگر در معرض خطر جدی قرار داشته باشد.

 

نقشه

 وسایل امنیتی در ماشین

این یکی از مهم‌ترین لوازم امنیتی است که شما باید مورداستفاده قرار بدهید. درصورتی‌که به مکان‌های دوردست و خالی از سکنه سفر می‌کنید، به نقشه‌های اینترنتی اعتماد نکرده و حتماً نقشه محلی آن منطقه را برای مشخص کردن مکان دقیق خودتان به همراه داشته باشید.

 

آب

 وسایل امنیتی در ماشین

برای خنک کردن رادیاتور جوش آورده و استفاده‌های آشامیدنی در حیات‌وحش، حتماً مقدار مناسب و کافی آب به همراه داشته باشید.

 

پتو

 وسایل امنیتی در ماشین

به همراه داشتن پتو در مسیرهای سرد و یخ‌بندان، مسیرهای کویری، و مکان‌های دور از دسترس لازم و ضروری است. به‌طورکلی داشتن چند عدد پتو در وسیله نقلیه فکر خوبی است و در زمان مواجهه با بحران اورژانسی می‌توانید از آن‌ها برای حفظ دمای بدن خودتان و یا حتی استفاده به‌عنوان برانکار برای حمل مجروحین استفاده کنید. همراه داشتن پتو در سفرهای زمستانی حیاتی است و ممکن است در صورت گیرافتادن در یخبندان، زندگی شما را نجات دهد.

 

جعبه کمک‌های اولیه

 وسایل امنیتی در ماشین

بسیاری از جعبه‌های کمک‌های اولیه، گاز استریل، ید، دستمال‌های ضدعفونی‌کننده، داروهای مسکن، کمپرس‌های گرم و سرد، و باند در داخل خود دارند. شما باید با استفاده از وسایل موجود در جعبه کمک‌های اولیه خود آشنا باشید تا در هنگام ضرورت بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

کپسول‌های اطفاء حریق

 وسایل امنیتی در ماشین

این مورد در صورت مواجهه با آتش‌سوزی بسیار حیاتی است. نحوه استفاده از آن‌ها را یاد گرفته و به‌صورت دوره‌ای تاریخ انقضای آن‌ها را بررسی کرده و در صورت تمام شدن تاریخ، آن‌ها را تعویض نمایید.

 

چراغ‌قوه

 وسایل امنیتی در ماشین

حتماً خیلی خوب می‌دانید که نیمی از زمان شبانه‌روز، به‌عنوان شب در نظر گرفته می‌شود و لازم است که برای برطرف کردن تاریکی شب، چراغ‌قوه به همراه داشته باشید. چراغ‌قوه‌ها وسایل امنیتی بسیار باارزشی هستند که در صورت خراب شدن وسیله نقلیه در هنگام شب و نیاز به تعمیر آن‌ها، بسیار به کار می‌آیند. همچنین لازم است که چند عدد باتری اضافه برای چراغ‌قوه خود به همراه داشته باشید.

 

کابل‌های باطری به باطری کردن ماشین

 وسایل امنیتی در ماشین

این وسایل به شما کمک می‌کنند که باطری وسیله نقلیه خود را با دریافت الکتریسیته از یک اتومبیل دیگر شارژ کنید. زمانی که باطری شما تخلیه شود این کابل‌ها خیلی به کار خواهند آمد.

 

لاستیک‌های اضافه

 وسایل امنیتی در ماشین

درصورتی‌که لاستیک اضافه به همراه داشته باشید، می‌توانید مشکل پنچر شدن لاستیک وسیله نقلیه خود را به‌راحتی حل کرده و سفر خود را ادامه دهید.

 

بیلچه برف‌روب

 وسایل امنیتی در ماشین

این مورد درصورتی‌که ماشین شما در داخل برف ‌گیر افتاده است می‌تواند به کمک شما آمده و زندگی شما را نجات دهد.

 

مشعل

مشعل‌ها به‌عنوان بخش حیاتی بسته اورژانسی شما در نظر گرفته می‌شوند. شما باید حداقل 5-6 عدد مشعل به همراه داشته باشید، زیرا می‌توانید در صورت گیرافتادن به‌راحتی مکان خود را به‌وسیله آن‌ها نشان دهید. مشعل‌ها در فصل زمستان و شب‌هنگام بسیار مفید هستند.


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040