۶ مرداد ۱۳۹۷

اشتباهات شما زمان استفاده از لنزهای چشم

۶ مرداد ۱۳۹۷ 859 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات شما زمان استفاده از لنزهای چشم در این مقاله می خوانید

شاید چون زمان زیادی لنز می‌گذارید فکر می‌کنید همه‌ی نکات را می‌دانید. اما باید نگاهی به متداول‌ترین اشتباهات بیندازید.   ...

اشتباهات شما زمان استفاده از لنزهای چشم

نشستن دست‌ها قبل از گذاشتن لنز

هر بار لنز می‌گذارید قبل از آن دست‌های خود را می‌شویید؟ اگر این‌طور است شما را تحسین می‌کنیم. اما کسانی که این کار را نمی‌کنند: شستن دست‌ها قبل از گذاشتن لنز اهمیت زیادی دارد. باید زیر ناخن‌ها خوب تمیز شوند. هرگونه آلودگی، چربی یا باکتری که روی لنز بیاید می‌تواند به چشمان شما منتقل شود.

 

 

ابتدا آرایش می‌کنید

برای اطمینان از اینکه ذرات کرم، ریمل یا سایه زیر لنز نمانند باید قبل از آرایش کردن لنزهای خود را بگذارید.

 

 

از جلد آن مراقبت نمی‌کنید

برای شروع جلد لنز را با شستن و باز گذاشتن آن تا خشک شدن کامل روزانه تمیز کنید. سپس هر شش تا هشت هفته باید قاب را عوض کنید زیرا جرم‌ها می‌توانند جایی داخل قاب لنز شما پنهان شوند. محلول‌های زیادی برای شستشوی قاب لنز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها تهیه کرده یا از پزشک خود در این مورد راهنمایی بخواهید.

 

 

در حمام لنز می‌گذارید

تا به حال دقت کرده‌اید بعد از دوش گرفتن لنز شما به نظر می‌رسد به سمت چشمتان حالت مکش  دارد؟علت این است که قرار گرفتن طولانی در معرض آب و رطوبت می‌تواند باعث التهاب لنزها شود. جدا از احساس ناراحتی، این چسبندگی می‌تواند چشم شما را خراش داده و باعث عفونت شود. در انتها: قبل از رفتن زیر دوش، داخل وان، استخر یا سونا لنزتان را در بیاورد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040