۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷

شوینده های خانگی خطرناک

۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ 719 بازدیدکننده 0 نظر
شوینده های خانگی خطرناک در این مقاله می خوانید

بسیاری از شوینده های خانگی متداول خطرناک هستند. باید حتما از این شوینده ها مطابق دستور آن استفاده کرد. ...

شوینده های خانگی خطرناک

خوشبوکننده های هوا

خوشبوکننده های هوا دارای مواد شیمیایی خطرناکی هستند. فرمالدهید می تواند باعث تحریک شش ها و مخاط بینی شده و حتی باعث سرطان شود. پترولیوم قابل اشتعال بوده و باعث آسیب دیدن چشم ها، پوست و ریه شده و حتی می تواند باعث مشکلات ریوی کشنده در افراد حساس شود.

 

 

آمونیاک

آمونیاک ترکیبی فرار است که می تواند در صورت استشمام باعث تحریک دستگاه تنفسی و مخاط شود. اگر آمونیاک روی پوست بریزد باعث سوختگی شیمیایی خواهد شد. واکنش آمونیاک با محصولات دارای کلر باعث  تولید گاز کشنده ی کلورامین می شود.

 

 

ضدیخ ها

ضدیخ در صورت بلعیده شدن یک ماده ی شیمیایی سمی است. تنفس این گاز می تواند باعث سرگیجه شود. نوشیدن ضدیخ باعث آسیب های جدی مغزی، قلبی، کلیه و دیگر اعضای داخلی می شود. اتیلن گلیکول طعمی شیرین داشته و می تواند برای کودکان و حیوانات خانگی جذاب باشد.

 

 

سفیدکننده

سفیدکننده های خانگی دارای ماده ای شیمیایی به نام سدیم هیپوکلریت هستند که می تواند در صورت استنشاق یا ریخته شدن روی پوست باعث حساسیت و بروز آسیب در پوست و دستگاه تنفسی شود. هیچگاه سفیدکننده ها را با آمونیاک یا شوینده های توالت یا شوینده های سینک ترکیب نکنید. این ترکیب بسیار خطرناک بوده و حتی بخار آن می تواند کشنده باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040