۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷

چیزهایی که نباید داخل ماکروویو بگذارید

۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ 679 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که نباید داخل ماکروویو بگذارید در این مقاله می خوانید

شاید شما هم از آن افراد کنجکاوی باشید که دوست دارند همه‌چیز را امتحان کنند. اما بهتر است دنبال این کارها نروید. ...

چیزهایی که نباید داخل ماکروویو بگذارید

سی دی و دی‌وی‌دی

شما می‌توانید با گذاشتن سی دی داخل ماکروویو یک نمایش پلاسمای جذاب داشته باشد. مشکل احتمال بروز آتش، گازهای سمی منتشر شده و خراب شدن ماکروویو است. البته سی دی شما نیز دیگر هرگز کار نخواهد کرد.

 

 

انگور

با گذاشتن انگور داخل ماکروویو به کشمش نخواهید رسید بلکه به آتش می‌رسید. انگور بیشتر از آب تشکیل شده و شاید فکر کنید خطری ایجاد نخواهد کرد. با این وجود شکل تقریباً کروی انگور در کنار پوسته‌ی مومی آن باعث تولید پلاسما در ماکروویو خواهد شد. در ادامه جرقه‌هایی یکی پس از دیگری از انگور یا بخش داخلی ماکرویو شما ایجاد می‌شود. نتیجه می‌تواند خرابی دستگاهتان باشد.

 

 

خلال‌دندان یا کبریت

یک خلال‌دندان یا کبریت ایستاده می‌تواند هندسه‌ی لازم برای تولید پلاسما را ایجاد کند. درست مانند انگور در انتها نتیجه آتش‌سوزی یا آسیب به ماکروویو است. البته اگر کبریت داخل دستگاه بگذارید تضمین بیشتری برای آتش‌سوزی خواهید داشت.

 

 

فلفل‌های تند

فکر خشک کردن فلفل داخل ماکروویو را نکنید. داغ کردن فلفل باعث آزاد شدن کاپسایسین داخل هوا می‌شود که فن‌های دستگاه آن را داخل هوا پخش کرده و باعث اذیت شدن چشم و ریه‌های شما خواهد شد. گذاشتن فلفل راه خوبی برای تولید کردن اسپری فلفل در فضای اتاق است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040