۲۲ اسفند ۱۳۹۶

هات داگ از کجا آمده است؟

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ 1324 بازدیدکننده 3 نظر
هات داگ از کجا آمده است؟ در این مقاله می خوانید

حتماً تابه‌حال یک بار هات‌داگ خورده‌اید. اما هیچ‌وقت از خودتان پرسیده‌اید این اسم از کجا آمده و هات‌داگ را چه کسی ساخته است؟ ...

هات داگ از کجا آمده است؟

هات‌داگ کجا ساخته شد

اغلب افراد فرانکفورت در آلمان را محل اختراع هات‌داگ می‌دانند. در این شهر برای اولین بار سوسیس فرانکفورتر را تهیه کردند. گروهی دیگر هستند که این نظریه را رد کرده و بر این باورند که سوسیس مشهور لیتل داگ در اواخر دهه 1600 در شهر کوبرگ آلمان توسط جوهان که یک قصاب بوده ساخته شده است. آن‌ها می‌گویند جوهان بعد از رفتن به فرانکفورت این سوسیس را به آن‌ها معرفی کرده است.

 

 

در مورد محل اختراع این سوسیس نظریات زیاد است. برخی دیگر شهر سازنده را وین در اتریش می‌دانند. در این شهر به هات‌داگ وینر می‌گویند تا ثابت کنند برای اولین بار هات‌داگ در این شهر تولید  شده است. طعم خوب هات‌داگ باعث شد به سرعت در کشورهای اروپایی و آمریکا مشهور شود. در آمریکا برای شهرت بسیار زیاد آن دست‌فروش‌ها هات‌داگ را در گاری به فروش می‌رساندند.

 

 

نان‌های مخصوص از کجا آمدند؟

تهیه نان‌های مخصوص هات‌داگ مربوط به سال 1904 است. در این سال نمایشگاهی در ایالت  لوئیزیانا برگزار شده بود و عده‌ی بسیاری برای خریدن هات‌داگ به آنجا می‌رفتند. به قدری هات‌داگ‌ها داغ بودند که نمی‌توانستند آن‌ها را در دست نگه‌دارند. آنتون که فروشنده‌ی هات‌داگ‌ها بود به هر مشتری دستکشی قرض می‌داد اما بسیاری از این دستکش‌ها دیگر برگشتی نداشتند. او از یک دوست خود برای حل این مشکل کمک خواست. دوست آنتون که نانوا بود شروع به تهیه نان‌هایی درست به اندازه‌ی هات‌داگ‌ها کرد. بعدها نیز مهاجران آلمان برای خوردن این ساندویچ از همین نان‌ها استفاده می‌کردند و به‌تدریج جا افتاد.

 

 

چرا نام هات‌داگ؟

داستان‌های زیادی در مورد علت این نام‌گذاری وجود دارد. در یکی از آن‌ها گفته می‌شود که در سال 1901 دست‌فروشان سوسیسی به نام داشهوند را می‌فروختند و در حال تشویق مشتریان به خرید بودند. یک طراح روزنامه که در حال عبور بود سریع از این فروشندگان کارتونی رسم کرد. اما او تلفظ درست نام این سوسیس را نمی‌دانست و به جای آن از لغت هات‌داگ استفاده کرد. اما گروه زیادی باور دارند که از دهه 1800 کلمه داگ معنای سوسیس می‌داده است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040