۱۶ اسفند ۱۳۹۶

اگر ماه ناپدید شود چه اتفاقی خواهد افتاد

۱۶ اسفند ۱۳۹۶ 1006 بازدیدکننده 0 نظر
اگر ماه ناپدید شود چه اتفاقی خواهد افتاد در این مقاله می خوانید

همه‌ی ما به بودن ماه در آسمان عادت کرده‌ایم. اما اگر روزی برسد که ماه دیگر نباشد چه اتفاقی در زمین می‌افتد. ...

اگر ماه ناپدید شود چه اتفاقی خواهد افتاد

احتمالاً فکر می‌کنید با رفتن ماه تنها شب‌های زیبایی نخواهیم داشت و دیگر نمی‌توانیم زیبایی آن را ببینیم. اما این تمام ماجرا نیست.

از مشهورترین اثرات ماه بر زمین جزر و مد است. اگر ماه نباشد دیگر جزر و مدی مانند امروز نخواهد بود و اندازه آن به یک‌سوم حالا می‌رسد. از طرفی کشش گرانشی ماه باعث می‌شود آب‌های زمین در وسط این کره جمع شده و با نبود ماه آب‌ها به سمت قطب‌ها حرکت خواهند کرد.

 

 

وجود فصل‌های منظم در زمین به خاطر ماه است. با بودن ماه زمین زاویه 23 درجه دارد. با نبود ماه زمین تغییر زاویه پیدا کرده و ما قادر خواهیم بود تنها چند دقیقه خورشید را ببینیم و یا اینکه زمین تبدیل خواهد شد به سیاره‌ای مانند اورانوس که 42 سال روز دارد و 42 سال شب.

 

از اثرات دیگر ماه بر زمین می‌توان اشاره کرد که جاذبه ماه باعث کم شدن سرعت چرخش زمین می‌شود. اگر روزی برسد که دیگر ماه  نباشد چرخش زمین  تندتر شده و 24 ساعت شبانه‌روز فعلی تنها 6 یا 8 ساعت خواهد بود. نتیجه می‌تواند طوفان‌های زیاد و  بادهای شدید باشد. بعلاوه برخی نقاط کره  زمین بسیار گرم و بعضی جاها بسیار سرد می‌شوند.

 

 

با  نبود ماه شب‌ها تاریک‌تر خواهند شد. ما مقداری از روشنایی شب را مدیون ماه هستیم. در نبود ماه درخشان‌ترین جرم در آسمان زهره است که اصلاً با ماه درخشش قابل‌مقایسه‌ای ندارد. می‌گویند درخشش ماه چیزی حدود دو هزار برابر زهره است.

 

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040