۱۳ اسفند ۱۳۹۶

فواید و کاربردهای پوسته لیمو 2

۱۳ اسفند ۱۳۹۶ 872 بازدیدکننده 0 نظر
فواید و کاربردهای پوسته لیمو 2 در این مقاله می خوانید

بیشتر ما فایده‌ی پوسته‌های لیمو در زندگی روزانه‌ی خود را نمی‌دانیم و ان ها را دور می‌ریزیم. بیایید نگاهی به این کاربردها بیندازیم. ...

فواید و کاربردهای پوسته لیمو 2

از بین بردن بوی بد دست‌ها

اگر پیاز یا سیر خرد کرده باشید می‌دانید بوی آن می‌تواند برای زمان زیادی بماند – حتی اگر دستان خود را شسته یا دوش بگیرید. پوسته‌های لیمو را بین دستانتان گذاشته و دست خود را به هم بمالید. این کار به از بین رفتن بو و تمیز شدن دست‌ها کمک می‌کند. این پوسته‌ها برای تمیز کردن صورت نیز موثراند.

 

 

بیماری حرکتی

باقی‌مانده‌های لیمو می‌توانند به بهبود سلامت شما کمک کنند. اگر به سفر می‌روید مقداری پوست لیمو با خودتان داشته باشید. این پوسته‌ها به پیشگیری و کنترل حالت تهوع شما در زمان حرکت خودرو یا وسایل دیگر کمک می‌کنند. در زمان حرکت آن‌ها را آرام بجوید.

 

 

ضدشوره سر

مالیدن پوسته‌های لیمو روی پوست سر به مبارزه با شوره‌ها کرده و حتی از آن‌ها پیشگیری می‌کنند. مرتباً آن‌ها را برای تمیز کردن و رطوبت رسانی برای جلوگیری از پوسته شدن سر خود استفاده نمایید.

 

 

تازه و خوشبو بودن یخچال

گاهی حتی پس از نظافت، بازهم یخچالتان بوی بدی می‌دهد. برای بدون بو نگه داشته یخچال از پوسته‌های لیمو استفاده کنید. با این کار نه تنها در یخچال بوی خوبی ایجاد خواهد شد بلکه این پوسته‌ها به جذب بوهای بد کمک می‌کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040