۵ اسفند ۱۳۹۶

رکوردهای جالب گینس

۵ اسفند ۱۳۹۶ 918 بازدیدکننده 0 نظر
رکوردهای جالب گینس در این مقاله می خوانید

رکوردهای زیادی در گینس به ثبت رسیده اند که شاید از همه آن خبر نداشته باشید. شما را با برخی از این رکوردهای جالب آشنا می کنیم. ...

رکوردهای جالب گینس

سریع‌ترین قطار

پرسرعت‌ترین قطار جهان در کشور چین قرار  دارد. سرعت قطار چیزی حدود 430 کیلومتر در ساعت بوده و دو نقطه‌ای که این قطار به هم می‌رساند حدود سی کیلومتر فاصله دارند.

 

 

بزرگ‌ترین هتل

احتمالاً فکر شما سمت هند یا دبی می‌رود اما اشتباه می‌کنید. بزرگ‌ترین هتل در کشور مالزی و در شهر کوالالامپور جای گرفته است. این هتل بزرگ در یک منطقه‌ی مسکونی واقع شده و گتینک هایلندز نام دارد.

 

 

شلوغ‌ترین شهر

احتمالاً هند یا چین به فکرتان می‌رسد اما شلوغ‌ترین شهر داکا نام دارد. داکا پایتخت بنگلادش می‌باشد. البته جمعیت این شهر با بمبئی اختلاف کمی دارد.

 

 

باریک‌ترین خیابان

در شهر رویتلینگن که در نزدیکی شهر اشتوتگارت در آلمان قرار دارد خیابانی با نام Spreuerhofstrasse قرار دارد. این خیابان در گینس باریک‌ترین خیابان دنیا نام گرفته عرض آن تقریباً 50 سانتی‌متر است.  باریک‌ترین بخش خیابان حدود سی سانتی‌متر است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040