۱۹ بهمن ۱۳۹۶

بقایای کشتی نوح کجاست

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ 1677 بازدیدکننده 0 نظر
بقایای کشتی نوح کجاست در این مقاله می خوانید

تاکنون برای کشف راز کشتی نوح جستجوهای زیادی شده است و در هریک از این کاوش‌ها یافته‌های متفاوتی به‌دست‌آمده است. ...

بقایای کشتی نوح کجاست

تاکنون برای کشف راز کشتی نوح جستجوهای زیادی شده است و کارشناسان و باستان شناسان بسیاری در این مورد جستجو کرده‌اند. هریک از این گروه‌ها نظر متفاوتی را بیان نموده می‌باشند. در هریک از این کاوش‌ها یافته‌های متفاوتی به‌دست‌آمده است.

 

اغلب این جستجوها در اطراف کوه‌های آرارات انجام می‌شود زیرا گفته شده است این کشتی در حوالی تمدن اورارتو در نزدیکی کوه‌های آرارات قرار داشته است. با عکس‌های گرفته شده از اطراف این کوه شی بزرگی شبیه به یک کشتی  نظر کارشناسان را به خود جلب کرده است.

 

 

نکته‌ی جالب دیگر تصاویری هوایی است که فسیل کشتی را در کنار یک صخره نشان می‌دهند. محل آسیب بر اثر برخورد با صخره در کشتی به چشم می‌خورد. این کشتی در زیر لایه‌ای گل‌ولای دفن شده بود و از ارتفاع به‌سختی دیده می‌شد. بعد از این تصویر دانشمندان متمایل به پیگیری شدند. با وجود پیگیری‌های افراد مختلف نتایج یافته شده از ران ویت از بقیه جالب‌تر است. او می‌گوید خود کشتی را یافته  و حتی ادعا دارد از حیوانات، میخ‌ها و حتی لنگر کشتی فسیلی پیدا کرده است.

 

بر اساس تحقیق دیگری که یک گروه ترکیه‌ای و چینی با هم انجام داده‌اند گفته می‌شود محل قرارگیری کشتی نوح در حوالی کوه‌های آرارات بوده و کشف آن به احتمال بسیار زیاد درست است. برخی دیگر از دانشمندان بر این باورند که یافته‌ی این گروه نیز با گروه‌های دیگر تفاوت زیادی نداشته و هیچ‌یک زیاد  دقیق و موثق نیست.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040