۱۷ بهمن ۱۳۹۶

غذاهایی که حشرات را از شما دور می کنند

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ 809 بازدیدکننده 0 نظر
غذاهایی که حشرات را از شما دور می کنند در این مقاله می خوانید

وقتی در حال لذت بردن از طبیعت هستید هیچ‌چیز مانند حشرات مزاحم نمی‌تواند شما را عصبانی کند. بهتر است فکر راهی برای مبارزه باشید. ...

غذاهایی که حشرات را از شما دور می کنند

سیر

پشه‌ها نمی‌توانند بو و طعم سیر را تحمل کنند. خوردن سیر یا مکمل‌های دارای بوی سیر می‌توانند برای دور کردن حشرات مفید باشند زیرا ترکیبات شیمیایی و بوی سیر باعث پوشیده شدن بوهای طبیعی بدن مانند لاکتیک اسید، کربن دی اکسید و بوی شیرینی خواهند شد.

 

 

سرکه سیب

سرکه سیب اغلب فراموش می‌شود اما فواید بسیاری همراه خود دارد. در کنار فواید بسیار سرکه سیب برای سلامت، این ماده می‌تواند در صورت مصرف منظم با حشرات مبارزه کند. همچنین پر کردن یک کاسه با سرکه سیب و گذاشتن آن کنارتان باعث دور ماندن حشرات خواهد شد.

 

 

موز

شاید اینکه موز با حشرات مبارزه می‌کند را شنیده‌اید اما احتمالاً فراموش کرده باشید. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد پشه‌ها از بوی 3- اکتانول فراری‌اند، یک ماده‌ی شیمیایی که در موز، انگور و توت‌فرنگی وجود دارد. خوردن این میوه‌ها باعث می‌شود حشرات کمتر میل به نیش زدن شما داشته باشند.

 

 

پیاز

درست مانند سیر، پیاز هم می‌تواند زمانی که در حال لذت بردن از طبیعت هستید راه خوبی برای دور نگه داشتن حشرات باشد. گذاشتن پیاز در یک کاسه آب و مالیدن پیاز روی پوست راه‌های عالی برای دور نگه داشتن حشرات و پشه‌ها هستند. برخی می‌گویند افزایش مقدار پیاز در رژیم غذایی می‌تواند حشرات را از شما دور کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040