۱۴ بهمن ۱۳۹۶

فواید و کاربردهای جالب برای روغن نارگیل 2

۱۴ بهمن ۱۳۹۶ 936 بازدیدکننده 0 نظر
فواید و کاربردهای جالب برای روغن نارگیل 2 در این مقاله می خوانید

نمی‌دانید روغن نارگیل چه مصارفی دارد؟ بیایید با هم نگاهی به فواید این روغن بیندازیم. ...

فواید و کاربردهای جالب برای روغن نارگیل 2

بهبود عمل هضم

روغن نارگیل به بهبود سیستم گوارشی کمک می‌کند و مانع از مشکلات روده و هضم غذا خواهد شد، مانند سندروم روده تحریک‌پذیر. چربی‌های اشباعی موجود در این روغن داری خواص ضدمیکروبی بوده و به مبارزه با باکتری‌ها،  قارچ‌ها و انگل‌هایی که می‌توانند باعث مشکلات گوارشی شوند کمک می‌کند.

 

 

مراقبت از دندان

کلسیم ترکیب مهمی در دندان‌هاست. ازآنجایی‌که روغن نارگیل جذب کلسیم در بدن را بهبود می‌بخشد می‌تواند به دندان‌هایی قوی کمک کند. همچنین این روغن مانع پوسیدگی دندان می‌شود.

 

 

سرعت بخشی به عمل ترمیم

زمانی که روغن نارگیل به ناحیه‌ی عفونی‌شده در بدن زده شود یک لایه‌ی شیمیایی می‌سازد که از بدن عفونت کرده مقابل آلودگی، هوا، باکتری و ویروس‌ها مراقبت می‌نماید. این ماده روی کبودی‌ها بسیار مؤثر است زیرا عمل ترمیم و بهبود بافت آسیب دیده را سرعت می‌دهد.

 

 

حفظ سلامت اعضا

وجود تری گلیسیریدهای زنجیر متوسط و اسیدهای چرب در روغن نارگیل به پیشگیری از بیماری‌های کبدی کمک می‌کند. زیرا این‌ها موادی هستند که با رسیدن به کبد به‌راحتی به انرژی تبدیل می‌شوند و ازاین‌رو مانع حجم کاری زیاد کبد شده و از تجمع چربی در آن جلوگیری می‌کنند. همچنین روغن  نارگیل به پیشگیری از بیماری‌های کلیه و مثانه کمک کرده و برای درمان سنگ‌های کلیه مؤثر است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040