۱۲ آذر ۱۳۹۶

رازهای مخفی مونالیزا

۱۲ آذر ۱۳۹۶ 733 بازدیدکننده 0 نظر
رازهای مخفی مونالیزا در این مقاله می خوانید

حتما با تابلوی مونالیزا آشنایی دارید. تاکنون محققان زیادی روی این تابلوی زیبا کار کرده‌اند و نکات جالبی در مورد آن کشف شده است. ...

رازهای مخفی مونالیزا

تاکنون محققان زیادی روی این تابلوی زیبا کار کرده‌اند و نکات جالبی در مورد آن کشف شده است.

 

برخی محققین بر این باورند آرواره‌های مونالیزا شبیه به مردان بوده و این تصویر از یک مرد است. برخی می‌گویند داوینچی تصویری از مادر خود در قالب مونالیزا کشیده است. حتی برخی بر این باورند این تصویر خود لئوناردو ولی در قالب یک زن است.

 

لبخند خفیف بر لبان مونالیزا تنها زمانی دیده می‌شود که به‌جایی از نقاشی به‌جز لبان مونالیزا نگاه کنید. اگر به لبان او خیره شوید این لبخند کلاً ناپدید خواهد شد.

 

بر اساس نظرسنجی‌ها می‌گویند مونالیزا در 83 درصد موارد خوشحال، در 9 درصد منزجر، در 6 درصد ترسیده و در 2 درصد عصبانی است.

 

با تکنیک‌های لیزری روبند نازکی بر روی لباس مونالیزا دیده شده است که با چشمان غیرمسلح دیده نمی‌شود. این لباس نوعی پوشش زنانه‌ی خاص است که زنان آن را قبل از تولد یک کودک یا بعد از آن می‌پوشیدند.

 

هیچ اثری از حرکت قلم در پیراهن یا موهای مونالیزا دیده نمی‌شود. هنوز نمی‌دانند داوینچی چگونه رنگ را روی بوم‌ها مالیده است.

 

با بررسی فرد در نقاشی دیده شده است که نشانه‌هایی از تجمع کلسترول در زیر پوست او دیده می‌شود و به نوعی مبتلا به یک بیماری نارسایی قلبی است.

 

مثلث طلایی در نقاشی برجسته داوینچی قرینگی کامل تابلو را نشان می‌دهد. وصل کردن نقاط طلایی به هم جامی طلایی را ظاهر می‌کند که می‌گویند جام مقدس مسیحیان است.

 

برخی محققان می‌گویند چهره‌ی مونالیزا ترکیبی از چند چهره است.

 

مونالیزا در این تصویر ابرو ندارد اما پس از لیزر محققان به این نتیجه رسیده‌اند بالای چشم مونالیزا جای قلم دیده می‌شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040