۱۳ تير ۱۳۹۶

باورهای نادرست از انواع شکلات

۱۳ تير ۱۳۹۶ 1200 بازدیدکننده 0 نظر
باورهای نادرست از انواع شکلات در این مقاله می خوانید

در کنار انواع زیاد و متفاوت از شکلات‌ها و آب‌نبات‌ها شایعات بی‌اساس زیادی نیز وجود دارد که هیچ‌یک تایید نشده اند. ...

باورهای نادرست از انواع شکلات

هضم آدامس سال ها زمان می‌برد

گفته می‌شود اگر آدامس را قورت بدهید سال ها طول می‌کشد تا هضم شده و سیستم گوارشی شما را تضعیف خواهد کرد.

در حالی که تجزیه‌ی ترکیب آدامس برای بدن مشکل است اما پس از قورت دادن در بدن شما نخواهد ماند. بلکه بدن مانند هر ماده ی زائد دیگری آن را دفع خواهد کرد.

 

شکلات باعث جوش های پوستی می‌شود

شکلات نمی تواند جوش را ایجاد کند. شواهد علمی کمی هستند که نشان دهند خوراکی‌های چرب یا شکلات ها عامل جوش ها می‌باشند. درست است که یک رژیم غذایی با قند و چربی بالا می تواند باعث بروز جوش های پوستی شود اما خوردن شکلات به تنهایی نمی تواند جوش ها را پدیدار کند.

 

شکلات سفید هم شکلات است

برخی افراد تصور می‌کنند شکلات سفید نوعی از شکلات است اما حقیقت چیز دیگری است. شکلات سفید در اصل شکلات نیست. شکلات شیری و شکلات تلخ هردو از پودر کاکائو ساخته می‌شوند اما شکلات سفید از کره ی کاکائو تهیه می‌گردد.

 

شکلات کودک را بیش فعال می‌کند

بسیاری از والدین بر این باورند  که شکلات کودک آن‌ها را بیش فعال و غیرقابل کنترل خواهد کرد و به همین دلیل از دادن شکلات به کودک امتناع می‌ورزند. با این وجود باید بدانید هیچ دلیل مستندی وجود ندارد که نشان دهد مواد قندی باعث بیش فعالی در کودکان می‌شود.

 

شکلات باعث پوسیدگی دندان می‌شود

درحالی‌که مصرف شکلات می تواند باعث پوسیدگی دندان شود اما مقصر اصلی باکتری های دهان شماست که اسید ساخته و باعث تجزیه‌ی مینای دندان می‌شوند. اسید تولیدشده به مینای دندان شما صدمه زده و نتیجه پوسیدگی دندان هاست.

این اسید تنها با خوردن شکلات تولید نمی شود. هر نوع کربوهیدرات یا نشاسته‌ای که بخورید باعث تولید اسید خواهد شد.اگر از مسواک زیاد استفاده نمی‌کنید در واقع علت درد دندان شما خوردن شکلات زیاد نیست، بلکه مسواک نزدن دندان‌ها بعد از آن است.

 

آدامس برای دندان بد است

شاید منطقی به نظر برسد زیرا جویدن آدامس باعث می‌شود بیشتر از دندان‌های خود استفاده کنید. اما باید  بدانید آدامس بدون قند می‌تواند از فساد دندان جلوگیری کند.

جویدن آدامس کمک می‌کند بزاق بیشتری در دهان تولید شود که این به جایگزینی مواد معدنی از دست رفته کمک کرده و نوشیدنی‌ها و غذاهای خوراکی اسیدی را از مینای دندان پاک می کند. اگر بعد از غذا آدامس بخورید سطح اسید در دهان شما به صفر می‌رسد.

 

شکلات کلسترول را بالا می برد

درحالی‌که پزشکان برای کاهش سطح کلسترول شما خوردن غذاهای شیرین را پیشنهاد نمی‌کنند اما مقدار کمی شکلات تلخ برای سلامت قلب مفید است. البته نباید در مصرف شکلات زیاده‌روی کنید، یک فنجان شکلات داغ برای شما مفید خواهد بود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040