۲۳ آبان ۱۳۹۵

تاثیر رابطه ی جنسی بر مغز

۲۳ آبان ۱۳۹۵ 2569 بازدیدکننده 0 نظر
تاثیر رابطه ی جنسی بر مغز در این مقاله می خوانید

رابطه ی جنسی روی سلامت شما و کارایی مغزتان اثرگذار است. اما با تاثیر این روابط بر مغز خود بیشتر آشنا شوید. ...

تاثیر رابطه ی جنسی بر مغز

رابطه جنسی داروست

لذت فرد در رابطه‌ی جنسی مرتبط با آزاد شدن دوپامین است، پیام‌رسانی عصبی که فعال نگه‌دارنده‌ی مرکز پاداش در مغز است. با مصرف برخی مواد مخدر نیز در بدن دوپامین آزاد می‌شود.

 

درد را کاهش می‌دهد

فواید رابطه جنسی

وقتی سردرد دارید رابطه‌ی جنسی را کنار نگذارید. رابطه‌ی جنسی به نوعی تسکین کامل یا نسبی برای درد شماست. با تحریک جنسی آستانه‌ی درد فرد بالا می رود. برخی محققین این موضوع را به اکسی توسین نسبت داده‌اند، هورمونی که اصطلاحاً برای محبت است و به نوعی میان مادر و نوزاد ارتباط برقرار می‌کند. این هورمون ویژگی ضد درد دارد.

 

ممکن است حافظه را بهبود بخشد

فواید رابطه جنسی

با تحقیقی صورت گرفته روی جوندگان دانشمندان به این نتیجه رسیدند که آن‌هایی که رابطه‌ی جنسی دائم داشتند ( برای 14 روز متوالی و یک بار در هر روز ) نسبت به جوندگانی که تنها یک بار اجازه‌ی آمیزش داشتند نورون های بیشتری در بدنشان ایجاد شده است. البته برای نتیجه‌گیری حتمی در مورد انسان نیاز به تحقیقات بیشتری وجود دارد.

 

به شما آرامش می‌دهد

فواید رابطه جنسی

رابطه‌ی جنسی بیشتر استرس شما را کم می‌کند.افرادی  که رابطه‌ی جنسی مرتبی دارند در شرایط  استرس زا واکنش بهتری از خود نشان می‌دهند، مانند سخنرانی در مجامع عمومی. گفته می‌شود رابطه  با کاهش فشارخون در کم کردن میزان استرس فرد موثر است.

 

شما را خواب‌آلوده می‌کند

فواید رابطه جنسی

اغلب رابطه‌ی جنسی باعث خواب‌آلوده شدن فرد می‌شود و این قضیه در مورد مردان بیشتر صدق می‌کند. علت این موضوع " قشر جلوی مغز " است که با انزال آرامش می‌یابد. در کنار آن در بدن سروتونین و اکسیتوسین نیز آزاد می‌شود که باعث بی‌حالی فرد می‌شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040