۲۷ مهر ۱۳۹۵

با ترک سیگار در بدن چه اتفاقی می افتد(2)

۲۷ مهر ۱۳۹۵ 1282 بازدیدکننده 0 نظر
با ترک سیگار در بدن چه اتفاقی می افتد(2) در این مقاله می خوانید

شما می‌دانید سیگار می‌تواند شما را بکشد. اما شاید ندانید ترک سیگار چقدر می‌تواند وضعیت شما را بهبود بخشد. ...

با ترک سیگار در بدن چه اتفاقی می افتد(2)

لبخندی زیباتر خواهید داشت

ترک سیگار

بیشتر تغییرات در دهان که بر اثر سیگار ایجادشده‌اند برگشت‌پذیرند، از جمله بوی بد دهان و زردی دندان‌ها. این یعنی لکه‌های زرد روی دندان‌ها با کنار گذاشتن این عادت شما رفع خواهند شد. همچنین خطر عقب رفتن لثه و بیماری‌های دهان و دندان کاهش خواهد یافت. شما از حالا لب‌های زیباتری نیز خواهید داشت.

 

پوستتان درخشان می‌شود

ترک سیگار

هزاران ماده‌ی شیمیایی در سیگار باعث شکست ترکیبات اساسی در پوست می‌شوند – الاستین و کلاژن. زمانی که این ترکیبات آسیب ببینند پوست شما سفتی و انعطاف‌پذیری خود را از دست خواهد داد. هرچه بیشتر نیکوتین در رگ‌های خونی شما جاری شود جریان خون در پوستتان کمتر خواهد شد. در نتیجه اکسیژن و مواد مغذی کمتری به سلول‌های پوستی رسیده و باعث تیرگی و چروک پوست می‌شود.

 

بوها را بهتر حس می‌کنید

ترک سیگار

سیگار حس بویایی شما را خراب می‌کند. با گذشت روزها پس از ترک سیگار، حس بویایی شما می‌تواند به سطح یک فرد سالم برگردد. شما بوی تنباکو در بدن خود را حالا بیشتر احساس خواهید کرد. در نتیجه بهداشت فردی خود را بهبود بخشیده و کمتر به سراغ عطرها می‌روید.

 

غذاها طعم بهتری دارند

ترک سیگار

از آنجایی که با ترک سیگار حس بویایی شما بهتر می‌شود این فرآیند مستقیماً بر حس چشایی نیز اثر می‌گذارد. با گذشت روزها این حس در شما بهتر خواهد شد. تحقیقات نشان داده‌اند حس چشایی در افراد سیگاری از بین می رود و آن‌ها مقدار کمی بازسازی جوانه‌های چشایی را خواهند داشت،  خصوصاً برای طعم‌های تلخ.

 

مانیکوری طبیعی خواهید داشت

ترک سیگار

لکه‌های زرد روی نوک انگشتان شما به مرور از بین خواهد رفت و حتی ظاهر ناخن‌هایتان نیز زیباتر می‌شود. پس از ترک سیگار می‌توانید متوجه خطی روی ناخن خود شوید که فاصله‌ی بین ناخن تازه رشد کرده و ناخن لک دار است. در نهایت ناخن جدید جایگزین ناخن دارای لکه خواهد شد.

 

ایمنی بدن بهبود می‌یابد

ترک سیگار

سیگار ایمنی بدن شما را تحت تأثیر قرار داده و شما را مستعد ابتلا به بیماری‌ها می‌کند.در زمان بیماری شما دیرتر خوب خواهید شد. سیگار به علت آسیب به بافت ریه شما را مستعد عفونت‌های تنفسی مانند برونشیت و ذات‌الریه می‌کند. افراد سیگاری ممکن است دارای واکنش‌های خودایمنی باشند که در آن سیستم ایمنی بدن به جای مبارزه با عفونت‌ها و رادیکال‌های آزاد به بافت‌های خود حمله‌ور می‌شود.

 

موهایتان زیباتر می‌شود

ترک سیگار

افراد سیگاری شاید متوجه شوند که ریزش موی بیشتری دارند. این اتفاقی نیست. مواد شیمیایی که شما تنفس می‌کنید روی تمام بخش‌های بدنتان اثر می‌گذارند. این شامل فولیکول‌های مو نیز می‌شود که می‌تواند نسبت به یک فرد غیرسیگاری بیشتر شما را دچار ریزش مو کند. این تنها نتیجه‌ی مواد شیمیایی نیست بلکه به علت کمبود جریان خونی است که سیگار در بدن ایجاد می‌کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040