۳۰ تير ۱۳۹۵

9 کاربرد شگفت انگیز پوسته های لیمو

۳۰ تير ۱۳۹۵ 1275 بازدیدکننده 0 نظر
9 کاربرد شگفت انگیز پوسته های لیمو در این مقاله می خوانید

لیمو علاوه بر کاربردهای زیادی که در خانه دارد برای سلامت شما نیز مفید است. لیمو دارای خواص ضدباکتری زیادی است. ...

9 کاربرد شگفت انگیز پوسته های لیمو

درمان استرس اکسیداتیو

استرس اکسیداتیو

پوسته یا مانده‌های ته لیمو برای درمان استرس اکسیداتیو در بدن موثرند.  این پوست‌ها دارای فلاونوئیدهای زیادی هستند و می‌توانند به کاهش استرس اکسیداتیو کمک کنند.

 

مبارزه با سرطان

مبارزه با سرطان

پوسته‌ی لیمو برای درمان سرطان و همچنین پیشگیری از آن موثر است. این ماده برای سرطان سینه موثر است.

 

کاهش کلسترول در بدن

کاهش کلسترول

پوسته‌های لیمو برای کاهش سطح کلسترول در  بدن موثرند و شما را مطمئن می‌کند قلبتان سالم کار می‌کند. علت این خاصیت برای میزان فلاونوئیدهای زیاد در پوست لیمو است.

 

سفید شدن دندان‌ها

سفید کردن دندان

مانده‌های لیمو که شما اغلب در سطل می‌اندازید می‌توانند به بهبود سلامت کلی و حتی داشتن دندان‌های سفید کمک کنند. پوسته‌های لیمو با از بین بردن لکه‌ها به سفید شدن دندان‌های شما کمک می‌کنند.

 

از بین بردن بوی دست‌ها

خواص لیمو

اگر پیاز  یا سیر بریده باشید می‌بینید بوی آن می‌تواند حتی قبل از خوردن غذا باقی بماند – حتی پس از شستن دست‌ها یا دوش گرفتن. پوسته‌های لیمو را به دست، ناخن‌ها و انگشتان خود بمالید تا بوی آن از بین رفته و دست‌های شما تمیز و خوشبو باقی بمانند.

 

بیماری حرکت

حالت تهوع در سفر

مانده‌های لیمو می‌توانند کمک کنند سلامت کلی و حالت فیزیکی شما بهبود یابد. اگر قصد رفتن به سفر دارید کمی پوسته‌ی لیمو با  خود همراه داشته باشید. پوسته‌های لیمو می‌توانند به پیشگیری و کنترل بیماری حرکت کمک کند.

 

ضد شوره

شوره مو

مالیدن پوسته‌ی لیمو روی پوست سر می‌تواند به مبارزه با شوره‌ها کمک کرده و حتی در پیشگیری از آن موثر است. مرتباً سر خود را تمیزکرده و آن را با لیموها مرطوب کنید تا پوسته‌ها از بین بروند.

 

خوشبو کردن یخچال

بوی بد یخچال

یخچال گاهی پس از نظافت هنوز هم بو می‌دهد. برای هوای تازه و خوشبوی یخچال از پوسته‌های لیمو استفاده کنید. این پوسته‌ها نه تنها باعث بوی خوب می‌شوند بلکه بوهای بد را از بین می‌برند.

 

نرم کردن آرنج‌های خشک‌شده

نرم کردن آرنج

ترکیب پوسته‌ها با جوش‌شیرین برای درمان خشکی آرنج‌ها موثر است. پوسته‌ی لیمو را بچلانید تا آب آن خارج شود و سپس آن را روی آرنج خود بمالید. اگر با جوش‌شیرین ترکیب شود موثرتر خواهد بود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040