۳ بهمن ۱۳۹۴

برخی از آلوده ترین وسایل در خانه

۳ بهمن ۱۳۹۴ 1665 بازدیدکننده 0 نظر
برخی از آلوده ترین وسایل در خانه در این مقاله می خوانید

بهتر است درباره‌ی چیزهایی که تماس زیادی با آن‌ها دارید و ممکن است شما را بیمار کنند کمی بیشتر اطلاعات داشته باشید. در اینجا برخی از این موارد آورده شده است. ...

برخی از آلوده ترین وسایل در خانه

مسواک ما

نقاط آلوده در خانه

مشکل بزرگ این است که اغلب از مسواک خود استفاده کرده و سپس آن را همان‌طور مرطوب می‌گذارید. این رطوبت محل مطلوبی را برای بسیاری از باکتری‌ها ایجاد می‌کند.

 

نمک‌پاش و فلفل پاش

نقاط آلوده در خانه

کمی دقت کنید. متوجه می‌شوید افراد زیادی در زمان آشپزی پس‌ازآنکه به گوشت خام ‌دست‌زده‌اند نمک یا فلفل را برداشته و به غذا ادویه اضافه می‌کنند. با این کار  باکتری‌های گوشت خام به این ظروف منتقل‌شده‌اند.

 

موبایل شما

نقاط آلوده در خانه

به صفحه‌ی گوشی‌تان نگاه می‌کنید و لکه‌های چربی یا ذرات خشک‌شده‌ی غذا را روی آن می‌بینید. حتی ذرات خیلی ریز از سس کچاپی که دیشب خورده‌اید. همه‌ی این‌ها نمونه‌های آلودگی تلفن همراه شما هستند.

 

کیبورد کامپیوتر

نقاط آلوده در خانه

درست مانند تلفن همراه، کیبورد نیز وسیله‌ای است که هرروز مرتباً با آن در تماس هستید. بنابراین باید حتماً نسبت به نظافت آن توجه داشته باشید.

 

کلیدهای برق

نقاط آلوده در خانه

برای یک روز تعداد دفعاتی که به پریز برق خانه دست می‌زنید را بشمارید. درست است، این عدد خیلی زیاد خواهد شد. حالا از خودتان بپرسید آخریم باری که آن‌ها را تمیز کرده بودید چه زمانی بوده است؟ حالا به افراد دیگر خانه و آلودگی دست‌های آن‌ها نیز فکر کنید.

 

حوله‌ی ظروف

نقاط آلوده در خانه

حوله‌ی ظروف چیزهایی هستند که اغلب زیاد شسته نمی‌شوند. شما با آن دست‌هایتان را خشک می‌کنید، ظرف‌ها را خشک می‌کنید و روی کابینت می‌کشید. همه‌ی این‌ها باعث می‌شود باکتری‌ها روی دستمال شما جمع شوند.

 

شیر آب ظرف‌شویی

نقاط آلوده در خانه

یکی از بزرگ‌ترین دلایل آلودگی شیر زمانی است که شما پس از دست زدن به گوشت و مرغ خام شیر را باز می‌کنید تا دست‌هایتان را بشویید. یک اسپری ضد باکتری چندمنظوره در خانه داشته باشید تا مرتباً شیر آب را با آن تمیز کنید.

 

کنترل

نقاط آلوده در خانه

کنترل وسیله‌ای است که همه‌ی افراد خانواده مرتباً با آن در تماس‌اند اما به‌ندرت آن را تمیز می‌کنید.

 

کوسن‌های روی مبل

نقاط آلوده در خانه

برای یک چرت میان‌روزی دراز می‌کشید و کوسن‌ها را زیر سرتان می‌گذارید تا راحت باشید. برخلاف بالشت‌های روی تخت برای این کوسن‌ها رویه نگذاشته‌اید و زیاد شسته نمی‌شوند. درنتیجه باکتری زیادی روی آن‌ها جمع می‌شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040