۱ آذر ۱۳۹۴

ایده هایی برای تزیین اتاق نشیمن

۱ آذر ۱۳۹۴ 1894 بازدیدکننده 0 نظر
ایده هایی برای تزیین اتاق نشیمن در این مقاله می خوانید

ایده های جالب برای تزیین اتاق نشیمن شما ...

ایده هایی برای تزیین اتاق نشیمن

یک نقطه‌ی کانونی درست کنید

تزیین خانه

چشم یک ماهیچه است و دوست دارد کار کند. برای جلوگیری از یک اتاق نشیمن کسل‌کننده به چشم‌های خود کاری بدهید که انجام دهند، اما در این کار زیاده‌روی نکنید. در بیشتر اتاق‌های نشیمن یک نقطه‌ی کانونی کافی است. شومینه می‌تواند یک نقطه‌ی کانونی عالی باشد، یک آینه‌ی بزرگ نیز مناسب است.

 

دیوارها فقط برای رنگ نیستند

تزیین خانه

راه‌های بیشتری از نقاشی برای تزیین دیوارهایتان وجود دارد. تزیین خاص یک دیوار یا آویزان کردن یک مجموعه‌ی زیبا از دیوار روشی ارزان‌قیمت برای افزودن جلوه به اتاق نشیمن شماست. همه‌چیز نباید داخل قفسه قرار داشته باشد. از هر چیزی می‌توانید به‌عنوان یک قاب استفاده کنید. از جعبه‌ها یا قلاب برای قرار دادن وسایل خود روی دیوار استفاده کنید.  مثلاً دیوار را با پارچه بپوشانید، از عکس‌برگردان‌های ارزان استفاده کنید و یا یک طرح خاص را روی دیوار نقاشی کنید.

 

از قفسه استفاده کنید

تزیین خانه

قفسه‌های کتاب تقریباً ارزان‌قیمت‌اند. افراد زیادی وسایل متعددی را در این قفسه‌ها می‌گذارند و متوجه نیستند هر چیزی برای نمایش دادن مناسب نیست. یک قفسه‌ی دردار وسیله‌ی لازمی در اتاق نشیمنی است که خوب طراحی‌شده باشد. قفسه‌های مشکی براق برای قاب عکس‌های آینه‌ای، گلدان‌های شیشه‌ای و دیگر وسایلی که سطح بازتابنده دارند عالی می‌باشند. زیر قفسه‌ها نور مخفی بگذارید.

 

یک نقطه برای شلوغی‌های مشخص کنید

تزیین خانه

شاید شنیدن این موضوع برای دکوراسیون خانه به نظر شما عجیب بیاید اما درست کردن فضایی برای شلوغی‌های خانه کمک می‌کند دیگر نقاط خانه‌ی شما مرتب بمانند. بهترین مکان برای درست کردن این نقطه‌ی به‌هم‌ریختگی درست در کنار درب است که بیشتر استفاده می‌شود، اما نقاط دیگر نیز می‌توانند مناسب باشند.

مثلاً می‌توانید از یک سری سبد، آویز، قفسه یا جعبه‌های مکعبی برای نگهداری نامه، کلید، کیف پول، گوشی موبایل، کفش‌های کثیف، کوله‌پشتی، کت و لوازم‌یدکی استفاده کنید. محفظه‌های دارای درب این شلوغی را مخفی می‌کنند. فقط مطمئن باشید وسیله‌ای انتخاب می‌کنید که دسترسی به آن ساده است. اگر درحالی‌که دست‌هایتان پر از وسیله است نتوانید به‌راحتی به داخل قفسه دسترسی داشته باشید از آن استفاده نخواهید کرد.

 

روشنایی را لابه ای کنید

تزیین خانه

در زمان تزیین اتاق نشیمن یکی از اشتباهات رایج تکیه بر روشنایی بالای سر است. این نور برای استراحت مناسب نیست. لامپ‌ها راهی عالی برای آرام کردن فضای شما هستند. از لامپ‌های متعددی در ارتفاعات مختلف استفاده کنید تا نور در فضا پخش شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040