۲۹ مرداد ۱۳۹۴

غذاهای عجیب و خطرناکی که انسان ها می خورند

۲۹ مرداد ۱۳۹۴ 2337 بازدیدکننده 0 نظر
غذاهای عجیب و خطرناکی که انسان ها می خورند در این مقاله می خوانید

غذاهایی سمی اما لذیذ در دنیا وجود دارند و گاه برخی افراد آرزوی امتحان بعضی از این غذاها را دارند. در اینجا لیستی از غذاهای عجیب و خطرناکی که توسط انسان‌ها مصرف می‌شوند آورده شده است. ...

غذاهای عجیب و خطرناکی که انسان ها می خورند

برخی از این غذاها نه‌تنها می‌توانند باعث بیماری‌های مختلف شوند بلکه ممکن است موجب ازکارافتادن کلیه، اسهال، خفگی، کما یا حتی فلج شدن فرد شوند. حتی برخی از آن‌ها کشنده هستند.

 

San Nak Ji ( اختاپوس زنده )

غذاهای عجیب

اختاپوس حتی پس از مرگ و تکه‌تکه شدن بازهم حرکت می‌کند! کلاهک این جاندار حتی پس از جدا کردن اندام‌ها قدرت چسبندگی خود را حفظ می‌کند. درنتیجه ممکن است خود را درون دهان یا گلوی شما نگه‌داشته و خطر خفگی در پی داشته باشد.

 

Hákarl ( کوسه‌ی فاسد )

غذاهای عجیب

این کوسه‌ی فاسد و بدبو سیستم دفع ادرار یا کلیه ندارد و تمامی مواد سمی و زائد خود را مستقیماً از طریق پوستش تصفیه می‌کند. این کوسه قبل از مصرف باید تخمیر شده و حداقل 6 ماه آویزان باشد تا خشک شود.

 

گاوغوک عظیم

غذاهای عجیب

این غذا در نامیبیا طرفداران زیادی دارد اما اگر نوع قورباغه نابالغ باشد دارای سمی است که منجر به ازکارافتادن کلیه‌ها خواهد شد.

 

Fugu ( بادکنک ماهی )

غذاهای عجیب

این غذای لذیذ ژاپنی یکی از کشنده‌ترین غذاهای جهان است. تنها یک قطره از سم ماهی پفکی می‌تواند فرد را فلج کرده و درنهایت موجب مرگ او شود. وحشتناک‌تر این است که بر اساس گزارشات داده‌شده هر سال 300 نفر براثر سم این غذا کشته می‌شوند.

 

Casu Marzu ( پنیر حشره‌ی فاسد شده )

غذاهای عجیب

پنیر شیر گوسفند در محیط آزاد گذاشته می‌شود و اجازه می‌دهند حشرات در آن تخم بگذارند. کمی بعد حشرات در پنیر کرم حشره تنیده و سبب تخمیر آن می‌شوند. در زمان مصرف این کرم حشره‌ها می‌توانند با تکان خوردن در روده سبب بیماری شما شوند و حتی بدتر از آن، در زمان مصرف ممکن است کرم حشرات داخل کره‌ی چشم بپرند!

 

Escamoles ( تخم مورچه )

غذاهای عجیب

گفته می‌شود این تخم‌ها دارای غلظتی مشابه پنیر روستایی هستند و اغلب با یک سس مکزیکی به نام گواکاموله و غذای سنتی تاکو ترکیب‌شده و طرفداران زیادی در مکزیک دارد.

 

Elderberry ( گیاه آقطی )

غذاهای عجیب

دانه‌های آقطی دیده‌شده و برگ‌های آن دارای یک ماده‌ی شیمیایی مرتبط با سیانید هستند که اگر خورده شوند می‌توانند سبب بیماری فرد گردند. اگر آقطی درست نرسیده باشد و یا پخته نشده باشد می‌تواند سبب اسهال شدید و حتی تشنج شود.

 

جوانه‌ی لوبیا

غذاهای عجیب

جوانه‌ی لوبیا به‌عنوان یکی از بدترین غذاهای دارای باکتری گیاهی لیستریا، سالمونلا و باکتری E Coli ( اشریشیا کلی ) است. این گیاهان در آلمان رشد کرده و به‌عنوان علت اصلی شیوع E Coli در سال 2011 در اروپا شناخته‌شده‌اند، باکتری‌ای که سبب مرگ 22 نفر و بیماری صدها تن دیگر شد.

 

Rhubard ( رابارب )

غذاهای عجیب

برگ‌های رابارب ( گیاهی از گونه‌ی ریواس ) دارای اگزالات هستند، ماده‌ای که مقدار زیاد آن برای انسان سمی است. عوارض مصرف این برگ‌های کشنده عبارت‌اند از حالت تهوع، چشم‌درد، سنگ کلیه، کما، درد شکم و دشواری در تنفس.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040