۶ مهر ۱۳۹۳

10 منظره‌ی برتر اقیانوسی

۶ مهر ۱۳۹۳ 2214 بازدیدکننده 0 نظر
10 منظره‌ی برتر اقیانوسی در این مقاله می خوانید

آیا شما نیز برای سفر به دنبال زیباترین مکان ها می گردید؟ در این مقاله با زیباترین مناظر اقیانوس در جهان آشنا خواهید شد. ...

10 منظره‌ی برتر اقیانوسی

 

میرادور اسکنیکو، سان کارلوس، مکزیک

مناظر اقیانوسی

 

این منظره‌ی چشم‌نواز چهار مایل از سان کارلوس فاصله دارد و چشم‌اندازی بی‌همتا از خلیج کالیفرنیا، تتاکاوی شورانگیز (تپه‌ای آتشفشانی که از درون دریا سر برآورده) و پناهگاه‌های ساحلی دورافتاده‌ی پلایا پیدراس پینتاس را به نمایش می‌گذارد. میرادور همچنین یک چشم‌اندازی دلنواز در سطح جهانی برای دیدن حیات وحش حیواناتی مانند دلفین‌ها، پلیکان‌ها و نهنگ‌ها است. 

برنامه‌ریزی: یک راه مناسب برای سیاحت در خلیج کالیفرنیا (دریای کورتز) کرایه کردن کایاک یا قایق ماهیگیری در سان‌کارلوس است. بهترین زمان برای قایقرانی و ماهی‌گیری از ماه نوامبر تا می است. 

 

کالائوپاپا، مولوکای، هاوایی

مناظر اقیانوسی

 

 سه مایل طی مسافت با قاطر آموزش داده‌شده در کوره راهی تقریباً عمود در پارک تاریخی و ملی کائوپاپا، راه معمولی برای رسیدن به این مخفیگاه است که در میان بلندترین صخره‌های دریایی جهان که بیش از 1000 متر از سطح اقیانوس آرام اتفاق دارند قرار گرفته است. در قرن نوزدهم، این پرتگاه‌ها به عنوان مانعی طبیعی در مقابل محل نگهداری مبتلایان به جزام بود. با وجود اینکه این محل در سال 1969 بسته شد برخی بازمانده‌ها تصمیم گرفتند که در همان جا بمانند.

برنامه‌ریزی: لازم است که از پیش رزرو کنید، زیرا حداکثر 18 قاطر در هر روز اجازه ورود به مسیر را دارند. این پارک یکشنبه‌ها بسته است و بازدیدکنندگان نیاز به مجوز دارند. 

 

دماغه‌ی لیووین، استرالیا

مناظر اقیانوسی

 

در جنوب غربی‌ترین نقطه استرالیا، جایی که اقیانوس هند به آب‌هایی می‌رسد که استرالیایی‌ها آن را اقیانوس جنوبی می‌نامند، فانوس دریایی دماغه‌ی لیووین یکی از شلوغ‌ترین و خطرناک‌ترین خطوط کشتی‌رانی را امن نگه می‌دارد. در تابستان می‌توانید از مناظر آب بی‌کران لذت ببرید و در زمستان نیروی تمام و کمال اقیانوس توفنده در برابر این دماغه را حس کنید. 

برنامه‌ریزی: تورهای منظم ناحیه‌ی فانوس دریایی، در طول روز فعالیت می‌کنند. این منظره در زمستان به اوج زیبایی می‌رسد؛ نهنگ‌ها از ماه ژوئن تا دسامبر قابل‌مشاهده هستند. 

 

صور تا اجیا، عمان

مناظر اقیانوسی

 

در شهر صور، شمال شرقی‌ کرانه‌ی عمان، جذب منظره‌ی جویبار مشرف به آجیا می-شوید، آجیا روستایی کم سکنه با اقامتگاه‌هایی به رنگ پاستل و خانه‌های پرزرق و برق تاجران است که با سواحل سنگی احاطه شده‌ است. لنج‌های ماهی گیران بر روی آب بالا و پایین می‌روند و هنوز چند قایق ساز کوچک قایق‌های بادبانی قدیمی می‌سازند.

برنامه‌ریزی: صور تقریباً 145 کیلومتر از کرانه‌ی مسقط فاصله دارد. زیباترین زمان برای دیدن این منظره، هنگام جزر و مد است.

 

لاوترابیارگ، ایسلند

مناظر اقیانوسی

 

دورترین منطقه‌ی ایسلند، وست‌فورد، محل یکی از بزرگ‌ترین صخره‌های پرندگان، و بزرگ‌ترین کلنی پنگوئن منقار تیغی است. در غربی‌ترین نقطه‌ی اروپا، صخره لاوترابیارگ با ارتفاع 444 متر و طول 14 کیلومتر، بازدیدکنندگان خود را جذب مناظر مه آلود سواحل شن سفید و یخچال طبیعی سنوفلیوکل در دوردست می‌کند. 

برنامه‌ریزی: می‌توانید وسیله ماشین به لاوترابیارگ بروید که تقریباً 60 کیلومتر از روستای پاترخفیورلو در جاده‌ی 612 فاصله دارد.

 

راس جان مقدس، هوی، اورکنی، اسکاتلند

مناظر اقیانوسی

 

نزدیک به شمالی ترین منطقه جزیره‌ی هوی، راس جان مقدس بلندترین صخره دریایی عمودی بریتانیا است. به علت وجود امواج مرده شدید و جزر و مد، صرف رسیدن به پایین آن کار زیادی می‌برد. برای کسانی که کمتر به دنبال ریسک و ماجراجویی هستند، بهترین محل برای دیدن منظره، قایق‌هایی است که سه بار در روز از اسکرابستر به استرومنس رفت‌وآمد می‌کنند.

برنامه‌ریزی: بهترین زمان برای دیدن این پرتگاه بعد از ظهرهای تابستان است، زمانی که غروب این دره را سرخ می‌کند. با سوار شدن بر این قایق‌ها، می‌توانید "اُلدمن آف هوی (پیرمرد هوی)" که تخته‌سنگی عمودی به ارتفاع 137 متر است را نیز ببینید.

 

سان مارویژ، مایرکا، اسپانیا

مناظر اقیانوسی

 

دوک بزرگ اتریشی به نام لودویگ سالواتور (1847-1915) که از زندگی یکنواخت و درباری وینی خسته شده و دلباخته‌ی منظره اطراف سان موریگ در کرانه‌ی شمالی مایرکا شده بود، در اینجا ملکی خرید که منظره‌ا‌ی فراگیر از شبه جزیره نافورادادا ("تخته‌سنگ سوراخ") که شکافی 18 متری در وسط خود دارد، را در اختیار او قرار می‌داد. 

برنامه‌ریزی: برای داشتن بهترین دید از این شبه جزیره از مسئولان بخواهید که به شما اجازه‌ی پیاده‌روی در مسیر 3 کیلومتری به سمت نافورادادا را بدهند. 

 

خلیج ساگرس، پرتغال

مناظر اقیانوسی

 

برای داشتن یک ماجراجویی هیجان انگیز و نفخه ای از رمان تاریخی، چشم‌اندازهای کمی از ساگرس که در جنوب غربی‌ترین منطقه انسان نشین اروپا واقع شده است پیشی می‌گیرند. در قرن 15 م، پرنس هنری دریانورد به این جا آمد تا مدرسه‌اش را برای ناوبری بنا کند و به تعلیم دریانوردان و نقشه نگاران بپردازد تا به این ترتیب، مرزهای شناخته‌شده‌ی جهانی را در هم بشکند و راه دریایی جدیدی به سمت هند باز کند.

برنامه‌ریزی: بهترین راه برای سیاحت در خلیج ساگرس و دماغه‌ی وینسنت مقدس،  رفتن با ماشین یا به صورت پیاده است، چون هیچ وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی وجود ندارد.

 

دان آنگوس، جزایر آران، ایرلند

مناظر اقیانوسی

 

یکی از باشکوه‌ترین استحکامات صخره‌ای اروپا، با دیواره‌هایی سنگی که در سه نیم‌دایره ساخته‌شده‌اند، دان آنگوس نام دارد که بر روی یک صخره غیرقابل صعود دریایی به ارتفاع 100 متری از سطح اقیانوس قرار گرفته است. داخلی‌ترین محوطه‌، منظره‌ای فوق العاده به تمام جزیره ی اینیشمور و کرانه‌ی دور کانمارا در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. 

برنامه‌ریزی: راه دسترسی، از طریق قایق‌هایی است که از دولین، کانتی کلر و روساویل، کانتی گالوی حرکت می‌کنند. مهم‌ترین دهکده در این منطقه کیلرونان است. 

 

جاده‌ی ساحلی، صحرای بزرگ غربی

مناظر اقیانوسی

 

یکی از دورافتاده‌ترین مسیرهای مسابقات اتومبیلرانی داکار- پاریس ، این جاده ساحلی است که ماسه‌ها و کرانه‌ی صخره‌ای ظاهراً بی‌پایان اقیانوس اطلس را برش داده است. درحالی‌که زمین در ابتدا یکنواخت و همسان به نظر می‌رسد، اما جاده‌ی آسفالت به هیچ‌وجه بدون وجهه نیست و از تالاب‌های درخشان و واحه‌هایی با حاشیه نخل‌های خرما می‌گذرد.

برنامه‌ریزی: برای اینکه با مین‌های منفجرنشده برخورد نکنید بهتر است با یک راهنمای محلی وارد این منطقه شوید. با وجود اینکه تعداد افراد چادرنشین شترسوار از گردشگران بیشتر است، صحرای غربی ماهیگیران شجاع اعماق دریا و اسکی بازان روی شن را به خود جذب می‌کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040