۱۹ تير ۱۳۹۳

مردان و زنان چگونه درد را احساس می‌کنند؟

۱۹ تير ۱۳۹۳ 2631 بازدیدکننده 0 نظر
مردان و زنان چگونه درد را احساس می‌کنند؟ در این مقاله می خوانید

در این مقاله با تفاوت احساس درد در زنان و مردان آشنا می شوید. ...

مردان و زنان چگونه درد را احساس می‌کنند؟

مردان و زنان چگونه درد را احساس می‌کنند؟ 

 

مطالعات جدید تفاوت‌های جنسیتی در احساس درد و علل آن را آشکار کرده است. 

فکر می‌کنید مرد شما در برابر درد ضعیف است و زود تسلیم می‌شود؟ مشخص شده است که در واقعاً مردان و زنان درد را به شکلی متفاوت احساس می‌کنند. و این بستگی به ناحیه آسیب‌دیده و علت‌ آن دارد.

 

 طبق مطالعه‌ای جدید مردان گاهی اوقات درد بیشتری نسبت به زنان احساس می‌کنند و بسته به وضعیت گاهی اوقات عکس این حالت اتفاق می‌افتد. این مطالعه جدید که در اتریش انجام شد نشان داد مردان پس از جراحی‌های مهم، درد بیشتری احساس می‌کنند در حالی که زنان در عمل‌های کوچک‌تر درد بیشتری دارند. 

 

  در این مطالعه که چهار سال به طول انجامید، محققان با 10000 مرد و زن ظرف بیست و چهار ساعت پس از جراحی مصاحبه کردند. از بیمارانی که در این مصاحبه شرکت داشتند 42 درصد مرد و 58 درصد زن بودند. شرکت کنندگان به سؤالاتی درباره عمل، بیهوشی که دریافت کرده‌اند، و سطح دردشان پاسخ دادند. 

 

محققان دریافتند که 27 درصد مردان پس از جراحی‌های مهم ارتوپدی و عروقی، درد بیشتری داشتند، در حالی که 34 درصد از زنان پس از جراحی‌های جزئی‌تری مانند نمونه‌برداری درد بیشتری گزارش کردند. 

 

تفاوت‌های جنسیتی ادراک درد، هم در جنبه بالینی و هم آزمایشگاهی، هنوز مورد مناقشه است. مسلماً اطلاعات این مقاله، این مسئله را روشن نمی‌کند، اما بر اساس یافته‌های به دست آمده می‌توان فرض گرفت که نوع و شدت جراحی می‌تواند در این ‌مورد نقش مهمی داشته باشد. 

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040