۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳

روش تمیز کردن لپ تاپ

۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ 7681 بازدیدکننده 11 نظر
روش تمیز کردن لپ تاپ در این مقاله می خوانید

خوب است زمانی برای تمیز کردن لپ تاپ از گرد و خاک، اثر انگشت، لکه ها و آلودگی‌های دیگر اختصاص دهید تا لپ تاپی تمیز داشته باشید. ...

روش تمیز کردن لپ تاپ

روش تمیز کردن لپ تاپ

بر خلاف کامپیوترهای معمولی، لپ تاپ به کاربران امکان تحرک می‌دهد. از آن جایی که لپ تاپ معمولاً از جایی به جای دیگر منتقل می‌شود، امکان جمع شدن گرد و غبار و آلودگی‌ها در آن بیشتر است. خوب است زمانی برای تمیز کردن لپ تاپ از گرد و خاک، اثر انگشت، لکه ها و آلودگی‌های دیگر اختصاص دهید تا لب تاپی تمیز داشته باشید. علاوه‌ بر این، تجمع گرد و خاک در قسمت داخلی لپ تاپ باعث می‌شود که لپ تاپ در هنگام کار گرم‌تر شود و باطری آن با سرعت بیشتری تمام شود. در ادامه مقاله با روش تمیز کردن لپ تاپ بیشتر آشنا شوید:

 

صفحه نمایش 

روشی که برای پاک کردن صفحه نمایش لپ تاپ خود استفاده می‌کنید، به میل شخصی شما بستگی دارد. شما می‌توانید از محلول‌های مخصوص پاک کردن صفحة نمایش، اسپری ها و یا ابرهای تمیز کننده استفاده کنید. البته برای پاک کردن صفحه نمایش، می‌توان فقط از آب معمولی نیز استفاده کرد. صرف‌نظر از ماده‌ای که برای پاک کردن صفحه نمایش استفاده می‌کنید مراقب باشید که آن را به صورت مستقیم روی صفحه نریزید؛ به جای آن، ماده تمیز کننده را روی یک پارچه بدون پرز بریزید، و سپس از آن پارچه برای تمیز کردن صفحة مانیتور از گردوغبار و لکه ها استفاده کنید. پارچه را به آرامی بر روی سطح صفحه فشار دهید تا از صدمه رسیدن به صفحه نمایش جلوگیری کنید. اجازه ندهید که مایع در پایین صفحه نمایش جمع شود زیرا ممکن است به قسمت داخلی نفوذ کرده و به آن صدمه وارد کند.

 

صفحه کلید

تجمع گرد و خاک و ذرات دیگر، همانند ذرات مواد غذایی، ممکن است باعث شود که صفحه کلید شما به خوبی کار نکند. اسپری‌های هوای فشرده می‌توانند گرد و خاک و ذرات باقی‌مانده بین کلیدها را خارج کنند. فقط به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از خارج شدن مایعات داخل قوطی اسپری و صدمه رسیدن به کلیدها، به مدت طولانی روی آن‌ها اسپری نکنید؛ به جای آن، چند بار به صورت کوتاه و آرام اسپری کنید. برای تمیز کردن قسمت بالای کلیدها می‌توانید از یک پارچه مرطوب استفاده کنید، ولی مراقب باشید که پارچه شما بیش از حد خیس نباشد، زیرا ممکن است مایع به قسمت داخلی صفحه کلید نفوذ کرده و به آن‌  صدمه برساند. 

 

پوشش خارجی لپ تاپ 

تمیز کردن پوشش خارجی لپ تاپ باعث می‌شود که لپ تاپ شما نو به نظر برسد. می‌توانید از الکل صنعتی برای تمیز کردن لکه‌هایی که به راحتی پاک نمی‌شوند استفاده کنید، ولی اطمینان حاصل کنید که  این کار صدمه‌ای به پوشش لپ تاپ وارد نکند. پس از اینکه از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن لکه ها استفاده کردید، از یک پارچه دیگر برای خشک کردن کامل پوشش لپ تاپ استفاده کنید. بعد از این کار،  برای تمیز کردن کانال‌های هوایی لپ تاپ، از اسپری هوای فشرده استفاده کنید. قوطی اسپری را به صورت عمودی نگه دارید تا مایعات و مواد شیمیایی موجود در آن، از آن خارج نشوند.   

 

پیشگیری 

برای تمیز نگه داشتن لپ تاپ و اطمینان از اینکه لپ تاپ شما به درستی کار بکند، می‌توانید چند اقدام پیشگیرانه را در نظر داشته باشید. دود سیگار می‌تواند به مرور زمان یک لایه تیره رنگ بر روی صفحه کلید ایجاد کند. غذا خوردن در کنار لپ تاپ ممکن است باعث شود که مایعات به روی صفحه کلید ریخته و صدمه دائمی به لپ تاپ وارد کنند. می‌توانید برای  تمیز نگه داشتن صفحه کلید، از کاورهای مخصوص صفحه کلید استفاده کنید. در هنگام مسافرت و یا جابجایی با لپ تاپ، از کیف‌های مخصوصی که قسمت محافظ برای لپ تاپ دارند استفاده کنید.

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040