۲۶ تير ۱۳۹۷

چگونه جعفری را نگه داریم

۲۶ تير ۱۳۹۷ 2208 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه جعفری را نگه داریم در این مقاله می خوانید

اینکه بدانید چگونه از جعفری نگهداری کنید یعنی دفعه‌ی بعد که خرید کردید لازم نیست مقدار زیادی از این گیاه لذیذ را دور بریزید.   ...

چگونه جعفری را نگه داریم

بهترین راه برای نگهداری جعفری در یخچال است، کاری که همه انجام می‌دهند. اما قضیه به این سادگی‌ها نیست.

 

در ابتدا باید انتهای ساقه‌هایی که می‌خواهید نگهدارید را جدا کنید.

 

 

سپس نصف ظرفی شیشه‌ای را از آب پر کرده و دسته‌ی جعفری را داخل آب بگذارید. این کار باعث حفظ رطوبت و جلوگیری از پلاسیده شدن آن‌ها خواهد شد.

 

می‌توانید این ظرف را در یخچال یا در دمای اتاق نگه دارید و نتیجه یکسان خواهد بود. البته اگر در یخچال می‌گذارید باید روی ان ها را با یک پوشش پلاستیکی بپوشانید. این کار باعث حفظ تردی، تازگی و طعم جعفری خواهد شد.

 

 

اگر سبزی را در دمای اتاق یا در یخچال می‌گذارید بیشترین زمان ممکن برای نگهداری آن دو هفته است. اما بدون این روش نگهداری، بیشتر از 5 یا 6 روز سبزی تازه نخواهید داشت. جعفری گیاهی نیست که بتوانید آن را یخ بزنید اما اگر گزینه‌ی فریزری را انتخاب می‌کنید باید سبزی را خوب خرد کرده و آن‌ها را با روغن‌زیتون در یک قالب یخ بریزید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040