۸ بهمن ۱۳۹۶

چگونه انار را آب بگیریم

۸ بهمن ۱۳۹۶ 574 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه انار را آب بگیریم در این مقاله می خوانید

همه‌ی ما به دنبال راهی خلاقانه برای افزودن این میوه به غذای خود هستیم.انار آنتی‌اکسیدان، ویتامین و پتاسیم زیادی دارد. ...

چگونه انار را آب بگیریم

انتخاب یک انار رسیده اهمیت زیادی دارد در غیر این صورت آب آن ترش و گز خواهد بود. رنگ پوست نشانه‌ای از کیفیت دانه‌های داخل انار است، هرچه بیرون آن تیره‌تر و قرمزتر باشد بهتر است. انارهای دانه‌ی لکه‌های قهوه‌ای یا زرد نخرید زیرا دانه‌های داخل آن خراب هستند.

 

 

برای گرفتن آب انار نیاز به  یک چاقوی تیز و یک لیوان دارید. قبل از شروع انارها را امتحان کنید تا سوراخ یا پارگی روی پوست آن نباشد این کار باعث می‌شود آب آن بپاشد. انارها را روی یک سطح تمیز بگذارید. انتهای انار رو به بالا باشد. آن را با کف دست خود فشار دهید. احساس می‌کنید دانه‌های داخل له  می‌شوند. با فشار دادن به پایین به‌آرامی انار را بچرخانید و با حرکات دایره‌ای سعی کنید به دانه‌های بیشتری دست یابید. روی یک نقطه زیاد فشار وارد نکنید تا مانع ترکیدن انار شوید.

 

زمانی که خوب انار را له کردید متوجه می‌شوید در میزان سفتی آن تفاوت ایجاد شده است و وقتی‌که نرم شد آماده‌ی آب گرفتن است.

 

 

با کمک یک چاقوی تیز یک برش سطحی در انار ایجاد نمایید. وقتی آماده شدید سوراخ را مستقیم بالای لیوان یا یک کاسه گرفته و با برش ایجاد شده آب انار فوراً خارج می‌شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040