۱۰ شهريور ۱۳۹۲

طرز تهیه کرم کارامل

۱۰ شهريور ۱۳۹۲ 3057 بازدیدکننده 0 نظر
طرز تهیه کرم کارامل در این مقاله می خوانید

آشنایی با طرز تهیه کرم کارامل. ...

طرز تهیه کرم کارامل

مواد لازم

 

  مواد لازم

  مقدار

1

شیر

١ ‏لیتر

2

شکر

٣ ‏لیوان

3

تخم‌مرغ

٩ ‏عدد

4

وانیل

١ ‏قاشق

طرز تهیه 

1. ‏زرده و سفیده‌ها را جدا نموده و کل زرده‌ها را جداگانه می‌زنیم تا سفید شود. ۵ ‏عدد از سفیده‌ها را در ظرفی جداگانه می‌زنیم |دقت کنید که حتی کمی از زرده‌ها هم داخل سفیده نشود|. سفیده‌ها را آن‌قدر می‌زنیم تا سفت و سفید شوند و از ‏ظرف برنگردند. شیر داغ را داخل زرده بریزید و هم بزنید. بعد از گذشت ١٠ ‏دقیقه سفیده‌ها را داخل آن‌ها ریخته و با دست خوب ورز می‌دهیم.

2. شکر را در ظرف فلزی ریخته و روی بخار آب قرار دهید تا شکر کاملاً شل شود و به رنگ قهوه‌ای درآید. مقداری از شکر را در ظرف مناسب فر ریخته و ظرف را ‏یک حرکت داده، سپس مواد آماده‌شده را داخل ظرف ریخته و در فر با ‏حرارت ملایم می‌پزیم. باقیمانده شکر را با مقداری آب حرارت داده و از روی گاز برمی‌داریم. وقتی کرم کارامل پف کرد و وسط آن پخته شد، آن را از فر خارج می‌کنیم. ته ظرف را داخل آب سرد گذاشته و کرم کارامل را در ظرف مورد نظر ‏برمی‌گردانیم. شربت کارامل را روی آن می‌ریزیم.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040