۶ مرداد ۱۳۹۴

ژله انار

۶ مرداد ۱۳۹۴ 2579 بازدیدکننده 0 نظر
ژله انار در این مقاله می خوانید

روشی ساده برای تهیه ژله ی خوش طعم با انار. ...

ژله انار

مواد لازم

 1.  

  مواد لازم

  مقدار

  1

  آب انار 4 پیمانه

  2

  آب‌لیمو 1.4 پیمانه

  3

  ژلاتین پودری 1 بسته

  4

  شکر سفید 5 پیمانه

  5

  شیشه‌ی مربایی 6 تا 7 عدد 226 گرمی

روش تهیه

1 . آب انار را بگیرید. دو روش برای گرفتن آب انار دارید. روش اول اینکه می‌توانید انار را بریده و آن را در یک‌کاسه‌ی بزرگ پر از آب قرار دهید. در زیر آب دانه‌ها را خارج کنید، دانه‌ها ته ظرف می‌روند درحالی‌که پوسته‌ها روی سطح آب شناور می‌مانند. پوست انار و پوسته‌های ریز شناور زیر آب را جدا کنید. ظرف را در یک آبکش خالی کرده و سپس دانه‌ها را در مخلوط‌کن بریزید. با استفاده از کفگیر پلاستیکی خمیر مانده در ته مخلوط‌کن را فشار دهید تا بیشترین مقدار آب از آن خارج شود. چندین بار مخلوط‌کن را روشن کنید تا دانه‌ها کاملاً بشکنند. یک صافی روی یک‌کاسه قرار داده و ترکیب دانه‌ها را داخل آن بریزید. از یک کف گیر پلاستیکی کمک بگیرید تا به فشردن دانه‌ها روی صافی کمک کنید و بیشترین آب ممکن را از آن بگیرید.

 

ژله انار

روش دوم این است که از یک آب‌میوه‌گیری استفاده کنید. انارها را شسته و آن را به چهار تکه تقسیم کنید، البته بستگی به بزرگی اندازه‌ی انار شما دارد. سپس با یک فشار هر تکه را له کرده و آب آن را با یک صافی جدا کنید. این روش نصف زمان روش اول را از شما می‌گیرد اما شاید طعم آن کمی تلخ‌تر باشد زیرا شما پوسته‌های میوه را نیز له کرده‌اید.

2 . شیشه‌های مربا را آماده کنید. شیشه‌های خالی و تمیز را برای چند دقیقه در آب جوش قرار دهید. در یک ظرف جدا مقداری آب جوشانده و در یک‌کاسه‌ی کوچک آن را روی درب شیشه‌ها بریزید تا ضدعفونی شوند.

3 . آب انار و لیمو را در یک ماهیتابه‌ی قطر شش اندازه بگیرید. ژلاتین را به آن افزوده و هم بزنید. سپس روی حرارت زیاد قرار دهید. بگذارید جوش بیاید. ترکیب را  باید مرتباً هم بزنید تا نسوزد. باید تا حدی آن را بجوشانید که دیگر هم نخورد. سپس به آن شکر اضافه کنید. برای 2 دقیقه بجوشانید. ظرف را از روی حرارت بردارید. بگذارید برای یک دقیقه بماند و به یک حالت خامه‌ای شود.

4 . شیشه‌ها را تا فاصله‌ی 3 سانتی‌متر از درب آن‌ها پر کنید. دور ظرف را تمیز کنید. درب شیشه را روی آن قرار دهید.

 

ژله انار

5 . کار ریختن ژله در شیشه‌ها را تمام کنید. اگر می‌خواهید ژله را در یخچال نگذارید باید این مرحله را دنبال کنید. شیشه‌ها را در ظرفی بلند و پر از آب جوش قرار دهید. باید آب حدوداً 2 سانتی‌متر بالاتر از درب شیشه‌ها باشد. بگذارید برای 5 دقیقه آب بجوشد و سپس ظرف‌ها را از آب خارج کنید.اجازه دهید شیشه‌ها خنک شوند. درب شیشه‌ها را چک کنید. با خنک شدن شیشه از درب آن صدا خواهید شنید. زمانی که شیشه‌ها سرد شدند آن‌ها را چند ساعت در یخچال بگذارید تا کار ژله‌ی شما تمام شود. از زمانی که درب شیشه را بازکنید ژله‌ها تا حدود 3 هفته قابل‌استفاده‌اند.

 

ژله انار

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040