۱۲ تير ۱۳۹۳

تهیه دسر گیلاس و شکلات

۱۲ تير ۱۳۹۳ 3601 بازدیدکننده 1 نظر
تهیه دسر گیلاس و شکلات در این مقاله می خوانید

اگر گیلاس و شکلات را دوست دارید ما دسر زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم، تا از طعم هر دو در کنار هم لذت ببرید. ...

تهیه دسر گیلاس و شکلات

مقدمه

همه‌ی افراد کاکائو را دوست دارند و این ماده‌ی عالی، به همراه گیلاس‌ ترکیبی بی‌نظیر و غیرقابل مقاومت می‌سازد. تنها به نرمی کیک کاکائویی و مزه‌ی ترش و شیرین گیلاس فکر کنید که ترکیبی بسیار لذیذ ایجاد می کند. بنابراین اگر می‌خواهید یک دسر خوش‌طعم درست کنید و دوستداری شیرینی‌های میوه‌ای هستید، مراحل زیر را دنبال کنید.

 

ترکیباتی که شما نیاز دارید عبارت‌اند از: 

30 عدد گیلاس تازه

250 گرم کاکائوی تلخ

چند تکه شکلات

 

 دسر

گیلاس‌ها را شسته و هسته‌ی آن‌ها را بیرون بیاورید. آن‌ها را برای 12 ساعت داخل یخچال بگذارید. سپس آن‌ها را بیرون آورده و روی بشقابی بگذارید که روی آن دستمال کاغذی گذاشته‌اید، 2/3 (دو سوم) کاکائوی تلخ را تکه کرده و داخل کاسه بریزید، سپس کاسه را در داخل یک ظرف آب گذاشته و روی حرارت قرار بدهید تا کاکائوی داخل آن با گرمای غیر مستقیم ذوب شود، به طور پیوسته آن را هم بزنید، سپس آن را از روی حرارت برداشته و  1/3 (یک سوم) باقی‌مانده‌ی شکلات تلخ را به آن اضافه کنید. ترکیب را کاملاً هم زده و گیلاس‌ها را به آن اضافه کنید. روی گیلاس‌ها را با کاکائو پوشانده و با استفاده از قاشق از کاسه بیرون بیاورید، گیلاس‌ها را روی بشقاب گذاشته و اجازه دهید خشک شوند. شما می‌توانید آن‌ها را با تکه‌های شکلات یا بستنی میل کنید، در هر صورت مزه‌ی آن عالی خواهد بود.  

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040