۲۸ آبان ۱۳۹۴

شکلات نعنایی

۲۸ آبان ۱۳۹۴ 1946 بازدیدکننده 0 نظر
شکلات نعنایی در این مقاله می خوانید

روش ساده برای تهیه شکلات نعنایی در خانه ...

شکلات نعنایی

مواد لازم

مواد لازم شکلات نعنایی

     شکلات تلخ 340 گرم
 

شکلات شیری

340 گرم

 

   شکلات نعنایی خردشده 1.2 پیمانه

 

روش تهیه

یک سینی پخت به ابعاد 9 در 12 را با کاغذ پوستی بپوشانید.

 

شکلات تلخ را با روش دلخواه خودتان ذوب کنید، مثلاً ماکروویو. سپس برای سه ثانیه آن را در یک‌کاسه ریخته و روی حرارت هم بزنید تا کاملاً نرم و یکدست شود.

 

شکلات تلخ ذوب‌شده را روی کاغذ پوستی بریزید. شکلات را طوری پخش‌کنید که حدود سه سانتی‌متر قطر داشته باشد. این کار را می‌توانید با زدن سینی روی کابینت انجام دهید تا شکلات پخش شود و یا به‌سادگی از کفگیر استفاده کرده و به کمک آن شکلات را پخش‌کنید.

 

شکلات سفید را با همان روش بالا ذوب کنید. زمانی که شکلات نرم شد آن را روی شکلات تلخ بریزید 0 سعی کنید لایه‌های شکلات با یک ضخامت باشند – بهتر است این کار را زمانی انجام دهید که شکلات سفید خیلی نرم باشد.

 

شکلات‌های نعنایی را از پوش درآورده و آن‌ها را در کیسه‌های زیپ‌دار قرار دهید. با استفاده از چکش یا گوشت‌کوب شکلات‌ها را خردکنید. سپس زمانی که هنوز شکلات سفید مایع است نعناع‌ها را روی آن بپاشید.

 

بگذارید شکلات‌ها برای دو ساعت در یخچال بمانند تا سفت شوند. سپس آن‌ها را تکه کنید. اگر محیط خانه‌ی شما گرم است باید شکلات‌ها را در یخچال نگهداری کنید.


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040