۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳

لوبیا سبز سرخ‌شده با زنجبیل و پیاز

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ 2329 بازدیدکننده 0 نظر
لوبیا سبز سرخ‌شده با زنجبیل و پیاز در این مقاله می خوانید

لوبیا سبزی که توسط این دستور پخت آماده می شود، هنوز کمی زیر دندان صدا می‌کند. اگر مایلید لوبیا بیشتر پخته شود، در ابتدا برای یک یا دو دقیقه آن‌ را داخل آب جوش بگذارید. ...

لوبیا سبز سرخ‌شده با زنجبیل و پیاز

لوبیا سبز سرخ‌شده با زنجبیل و پیاز

 

 

• مناسب برای 3 تا 4 نفر به عنوان غذای فرعی

• زمان آماده سازی 15 دقیقه

• زمان پخت 7 دقیقه

 

لوبیا سبزی که توسط این دستور پخت آماده می شود، هنوز کمی زیر دندان صدا می‌کند. اگر مایلید لوبیا بیشتر پخته شود، در ابتدا برای یک یا دو دقیقه آن‌ را داخل آب جوش بگذارید، سپس برای پایان پخت آن را با آب سرد شسته و قبل از قرار دادن لوبیاها در ماهیتابه‌ی داغ و روغن، آن‌ها را خشک‌کنید. به دلیل زمان کوتاه پخت، این روش تهیه برای لوبیای تازه بهتر است. ( لوبیاهایی که  وقتی خم می کنید با یک صدای ناگهانی می‌شکنند)

 

مواد لازم

2 تا 3 قاشق سوپخوری کانولا یا هرگونه روغن سرخ کردنی دیگر

250 تا 350 گرم لوبیا سبز تازه و ترد – آن‌ها را به قطعات 40 تا 50 میلی‌متری تقسیم کنید.

1 پیاز کوچک سفید یا زرد، آنها را با برش های طولی از ریشه تا ساقه تکه‌تکه کنید.

30 گرم زنجبیل، پوست‌کنده و خرد شده به قطعاتی به اندازه چوب کبریت

یک سیر خشک‌شده، برش داده‌شده به قطعات کوچک

2 قاشق سوپخوری سس سویا

1 قاشق سوپخوری شکر

1 قاشق چای‌خوری روغن کنجد برشته‌شده

فلفل سیاه به میزان لازم

 

روش تهیه

یک ماهیتابه بزرگ را روی شعله‌ی زیاد بزرگ‌ترین شعله‌ی گازتان برای مدت 90 ثانیه گرم‌ کنید. روغن سرخ کردنی را به آن اضافه کرده و صبر کنید که خوب گرم شود. (زمانی که حس کردید روغن داغ است یک تکه پیاز داخل آن بیاندازید. اگر به اندازه‌ی کافی داغ باشد پیاز جلز ولز می‌کند)

 

لوبیا سبز سرخ‌شده با زنجبیل و پیاز

لوبیا سبز سرخ‌شده با زنجبیل و پیاز

لوبیا سبز سرخ‌شده با زنجبیل و پیاز

لوبیا سبز سرخ‌شده با زنجبیل و پیاز

لوبیا سبز خردشده، پیاز تکه شده و زنجبیل را به آن اضافه کرده و آن‌ها را باهم ترکیب کنید. تکه‌هایی از پیاز که ممکن است به هم بچسبند را از هم جدا کنید. همه چیز را در داخل ماهیتابه پخش کنید و بدون اینکه به آن دست بزنید، برای 30 تا 90 ثانیه بگذارید باقی بمانند، می‌خواهیم کمی قهوه‌ای شوند. سپس آن ها را هم زده و برای 30 تا 90 ثانیه‌ی دیگر منتظر بمانید. اکنون سیر خرد شده را به آن بیافزایید، دوباره هم بزنید و برای یک دقیقه دیگر آن‌ها را بپزید.

 

لوبیا سبز سرخ‌شده با زنجبیل و پیاز

در ادامه سس سویا و شکر را باهم مخلوط کرده و داخل ماهیتابه بریزید. شعله را خاموش کرده و فوراً همه مواد را خوب هم بزنید تا به خوبی با هم مخلوط شوند. اگر مخلوط را به خوبی هم نزنید، ممکن است سس به حالت سوخته درآمده و کاراملی شود. روغن کنجد را روی لوبیا سبز و پیازها ریخته و کم‌کم به آن فلفل سیاه اضافه کنید. بار دیگر آن را هم بزنید. می‌توانید آن را فوراً مصرف کرده و یا صبر کنید تا به دمای اتاق برسد و سپس میل کنید. لوبیاها هنوز باید کمی ترد باشند. آن‌ها داخل گرمای باقیمانده‌ی ماهیتابه یا ظرف سرو غذا کمی بیشتر خواهند پخت.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040