۱ شهريور ۱۳۹۵

10 مورد از بزرگترین علل حساس شدن دندان ها

۱ شهريور ۱۳۹۵ 941 بازدیدکننده 1 نظر
10 مورد از بزرگترین علل حساس شدن دندان ها در این مقاله می خوانید

حساس بودن دندان های شما باعث می شود با خوردن برخی خوراکی ها احساس ناراحتی کنید. اما دلایل رایج این حساسیت کدام است؟ ...

10 مورد از بزرگترین علل حساس شدن دندان ها

محکم مسواک می‌زنید

حساس شدن دندان ها

گاهی حساسیت دندان‌ها به علت مسواک زدن با فشار زیاد یا برس های سخت مسواک است. به مرور زمان شما لابه‌های محافظ دندان‌های خود را از دست داده و کانال‌ها یا سوراخ‌های میکروسکوپی روی دندان‌ها پدیدار می‌شود که به عصب‌های دندان خواهد رسید.

 

خوردن غذاهای اسیدی

حساس شدن دندان ها

اگر دندان‌های شما در معرض غذاهای اسیدی قرار گیرند، مانند سس گوجه، لیمو، گریپ‌فروت و کیوی، می‌توانند باعث ایجاد درد در دندان‌ها شوند.

 

دندان‌قروچه می‌کنید

حساس شدن دندان ها

کشیدن دندان‌ها روی هم می‌تواند باعث از بین رفتن مینای دندان شود، با وجودی که  قوی‌ترین سطح بدن می‌باشد. با این کار دندان شما به عاج می‌رسد،  لایه‌ی میانی دندان، که دارای لوله‌هایی توخالی است که به عصب می‌رسد.

 

انتخاب خمیردندان‌های دارای سفیدکننده

حساس شدن دندان ها

بسیاری از کارخانه‌ها مواد شیمیایی سفیدکننده را به خمیردندان خود می‌افزایند و برخی افراد نسبت به دیگران حساس‌ترند.

 

از دهان‌شویه استفاده می‌کنید

حساس شدن دندان ها

مانند خمیردندان سفیدکننده برخی دهان‌شویه ها دارای الکل و دیگر موادی شیمیایی هستند که باعث حساس شدن دندان‌های شما می‌شوند. خصوصاً اگر به عاج دندان برسد.

 

بیماری لثه دارید

حساس شدن دندان ها

عقب رفتن دندان که بیشتر با افزایش سن رواج می‌یابد می‌تواند باعث حساس شدن دندان شود ( خصوصاً اگر مراقب سلامت دندان‌های خود نبوده‌اید)

 

پلاکت‌های زیاد دارید

حساس شدن دندان ها

هدف از نخ دندان کشیدن و مسواک زدن حذف پلاکت‌هایی است که پس از خوردن روی دندان جمع شده‌اند. تجمع زیاد پلاکت‌ها روی دندان می‌تواند باعث از بین رفتن مینای دندان شود. این بار نیز دندان با از دست دادن پوشش خود حساس خواهد شد.

 

کار دندان‌پزشکی داشته‌اید

حساس شدن دندان ها

اگر به دندان‌پزشکی رفته‌اید دندان‌هایتان حساس خواهند شد. پس از عصب‌کشی، پرکردن یا گذاشتن تاج برای دندان  این اتفاق ممکن است بیفتد. اگر پس از مدت کوتاهی این حساسیت از بین نرفت به دندان‌پزشکتان مراجعه کنید.

 

دندان‌هایتان ترک‌خورده‌اند

حساس شدن دندان ها

ایجاد ترک یا شکستگی در دندان می‌تواند باعث حساسیت دندان شما شود. دندان‌پزشک باید دندان شما را بررسی کرده و درمان مناسب را انتخاب کنید.

 

پوسیدگی اطراف لبه‌های پرشده

حساس شدن دندان ها

با افزایش سن پرشدگی‌های دندان می‌توانند باعث ضعیف شدن یا شکست در اطراف پرشدگی‌ها شوند. در این  شکاف‌ها باکتری‌ها جمع می‌شوند و باعث جمع شدن اسید و شکست مینای دندان خواهد شد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040