۲۳ خرداد ۱۳۹۴

قبل از خواب انجام این کارها را شروع کنید

۲۳ خرداد ۱۳۹۴ 1505 بازدیدکننده 0 نظر
قبل از خواب انجام این کارها را شروع کنید در این مقاله می خوانید

برخی عادات مؤثر قبل از خواب را تمرین کنید تا خواب بهتری داشته و صبح باروحیه‌ی مناسب‌تری بیدار شوید. ...

قبل از خواب انجام این کارها را شروع کنید

خوردن غذاهای سرشار از منیزیم

قبل از خواب غذاهایی با منیزیم بالا نصرف کنید مانند آواکادو، موز، آچیل و ... مواد معدنی به بزرگ‌سالان کمک می‌کند طولانی‌تر خوابیده و راحت‌تر از خواب بیدار شوند.

 

از کرم‌های مخصوص شب استفاده کنید.

زمان خواب بهترین وقت است تا با استفاده‌ از کرم‌های دارای رتینول با چین‌وچروک‌های پوستی مبارزه کنید، یک ماده‌ی ضد پیری که در مقابل نور خورشید غیرفعال می‌شود.

 

آسپرین مصرف کنید

بسیاری از افراد روزانه برای کم شدن خطر بیماری‌های قلبی از آسپرین استفاده می‌کنند. مطالعات نشان می‌دهد مصرف آسپرین در شب دارای تأثیر بیشتری خواهد بود. زیرا با تولید کلسترول در زمان خواب مقابله می‌کند.

 

تغذیه‌ای با پروتئین زیاد داشته باشید

اگر بیرون کار می‌کنید خوردن کمی ماست قبل از خواب به بازسازی بدن و ماهیچه‌ها در زمان خواب کمک می‌کند.

 

ورزش کنید

در اوایل بعدازظهر کمی ورزش کنید. تحقیقات نشان می‌دهد دمای مرکزی بدن در شب افزایش می‌یابد و ماهیچه‌ها شل می‌شوند. انعطاف‌پذیری، هوشیاری و عملکرد شش‌ها همگی در بعدازظهر بهتر می‌شوند. بنابراین بهترین زمان برای ورزش و کمی دویدن است.

 

مطالعه کنید

تلاش می‌کنید که متنی برای کنفرانس حفظ کنید؟ قبل از خواب آن را بخوانید. این زمان بهترین وقت برای مغز است تا اطلاعات جدیدی دریافت کرده و به بازسازی اطلاعات در ذهن شما کمک می‌کند.

 

به موسیقی گوش دهید.

تحقیقات نشان می‌دهد گوش دادن به یک موسیقی ملایم و آرام قبل از خواب کمک می‌کند بهتر و طولانی‌تر بخوابید و روز بعد هشیارتر خواهید بود.


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040