۱۱ تير ۱۳۹۶

مکمل های غذایی برای ارتقا فعالیت مغز

۱۱ تير ۱۳۹۶ 2181 بازدیدکننده 0 نظر
مکمل های غذایی برای ارتقا فعالیت مغز در این مقاله می خوانید

ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی لازم برای بدن شما باید حتماً در رژیم غذایی‌تان گنجانده شوند. ...

مکمل های غذایی برای ارتقا فعالیت مغز

اسیدهای چرب امگا3

امگا3 در ماهی و مکمل‌های غذایی دارای روغن ماهی موجود است. این ماده‌ی غذایی برای داشتن مغز و قلب سالم ضروری است و عصب‌های اتصالی بدن را بازسازی می‌کند. همچنین این اسیدهای چرب مانع از دست دادن حافظه خواهند شد و حتی این حالت را بهبود خواهند بخشید.

 

جینسنگ

جینسنگ در گیاهان موجود بوده و می‌توان آن را از طریق مکمل‌های غذایی یا نوشیدنی‌ها مصرف کرد. این ماده برای تقویت حافظه و تمرکز مفید است و به رفع اضطراب، افزایش انرژی و تقویت حافظه کمک می‌کند.

 

ویتامین E

ویتامین E مانع سرطان سلول‌های خون، آلزایمر و بیماری‌های عصبی می‌شود. همچنین ویتامین E  خون را غلیظ کرده و احتمال لخته شدن آن را کاهش می‌دهد، در نتیجه مانع بروز سکته خواهد شد. فواید دیگر ویتامین E بهبود پوست و رفع خستگی است. بیشترین مقدار از ویتامین E در غذاهایی مانند روغن‌ها، مغزها و آجیل‌ها وجود دارد.

 

ویتامین B12

بیشترین میزان این ویتامین در گوشت و فراورده‌های لبنی وجود دارد. ویتامین B12 به پیشگیری از کندی کار مغز کمک کرده و حافظه را تقویت خواهد کرد. کمبود ویتامین B12 می‌تواند باعث مشکلات متعدد مغزی شود، مانند آلزایمر یا جنون.

 

ویتامین C

مصرف ویتامین C آزادسازی موادی در بدن که مسئول بالا بردن تمرکز و حافظه هستند را زیاد می‌کند. فواید دیگر ویتامین C پشتیبانی از سیستم ایمنی و دفاع از بدن مقابل رادیکال‌های آزادی است که باعث بروز سرطان می‌شوند.  

 

منیزیم

منیزیم را می‌توان از طریق سبزیجات سبزبرگ و حبوبات دریافت کرد و این ماده مانع از دست دادن حافظه بر اثر افزایش سن خواهد شد. بعلاوه منیزیم می‌تواند خواصی برای بهبود قدرت شناخت و قدرت اجرایی بدن داشته باشند.

 

ویتامین D

کمبود ویتامین D در سراسر جهان بسیار شایع است، خصوصاً مناطقی که نور خورشید کافی نیست. کمبود این ویتامین نه‌تنها می‌تواند نیاز به درمان‌های زیاد برای افسردگی داشته باشد بلکه قدرت شناختی و تمرکز را نیز از بین خواهد برد. غذاهایی که ویتامین D زیادی دارند عبارت‌اند از ماهی‌های چرب، شیر، پنیر و زرده‌ی تخم‌مرغ.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040