۲۸ مرداد ۱۳۹۵

رژیم غذایی مناسب برای بیماران تیروئید

۲۸ مرداد ۱۳۹۵ 655 بازدیدکننده 0 نظر
رژیم غذایی مناسب برای بیماران تیروئید در این مقاله می خوانید

تیروئید مانند هورمون‌های دیگر نسبت به چیزی که می‌خورید حساس است. باید بیماران تیروئید کمی بیشتر مراقب تغذیه‌ی خود باشند. ...

رژیم غذایی مناسب برای بیماران تیروئید

یک رژیم غذایی بدون گلوتن  را دنبال کنید. گلوتن دارای پروتئین‌هایی است که در برخی افراد می‌تواند توانایی جذب صحیح هورمون تیروئید را مسدود نماید. برای برخی بیماران با تیروئید خودایمن رژیم غذایی بدون گلوتن می‌تواند آنتی بادی‌ها را تا حد نرمال کاهش دهد.

 

غذای شما با قند خون و کربوهیدرات کنترل شده باشد. کم بودن قند به معنی رژیم غذایی است که قند کمی دارد و کربوهیدرات‌هایی مانند نان، پاستا و برشتوک. یک رژیم غذایی کم قند به تنظیم قند خون کمک می‌کند. بالا رفتن قند خون برای تیروئید استرس زا است و می‌تواند به نوعی التهابی نیز باشد.

 

تیروئید

در حد ممکن غذای اورگانیک، بدون هورمون، بدون آنتی بیوتیک و بدون حشره‌کش‌ها را استفاده کنید. هورمون‌ها، آنتی بیوتیک ها و حشره‌کش‌ها سمی هستند. سم‌ها برای بدن مواد غریبه می‌باشند و  می‌توانند سبب تحریک واکنش‌های ضدالتهابی و خودایمنی شوند. هرچه بیشتر بتوانید سموم را از غذای خود حذف کنید استرس کمتری در سیستم ایمنی و غدد درون‌ریز بدن ایجاد خواهد شد.

 

تیروئید

چربی  خوب بیشتر استفاده کنید، مانند روغن زیتون، آواکادو و  آجیل‌های سالم. چربی‌های خوب خواص ضدالتهابی دارند که ممکن است به حمایت از سیستم ایمنی بدن کمک کند. سالمون منبع خوبی برای این چربی‌هاست.

 

تیروئید

به اندازه‌ی کافی پروتئین دریافت کنید ( گوشت حیوانی،  ماهی و تخم‌مرغ) اما مطمئن شوید آن‌ها را از منابع سالم انتخاب کرده‌اید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040