۱۸ تير ۱۳۹۶

چیزهایی که در سفر با هواپیما باید بدانید

۱۸ تير ۱۳۹۶ 3667 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که در سفر با هواپیما باید بدانید در این مقاله می خوانید

چیزهایی زیادی وجود دارد که هرکس که قصد سفر با هواپیما را دارد باید آن ها را بداند.  ...

چیزهایی که در سفر با هواپیما باید بدانید

دستان خود را بشویید

شاید این مطلب کاملاً برای شما عادی به نظر برسد اما باید بدانید شستن مداوم دست‌ها در طول سفر اهمیت زیادی دارد،  خصوصاً زمانی که با یک وسیله‌ی شلوغ مانند هواپیما در حال سفر هستید.

شستن دست‌ها مانند واکسینه کردن  خودتان است – با شستن این کار ساده شما می‌توانید به‌راحتی احتمال ابتلا به بیماری‌های انتقالی را تا حد زیادی کاهش دهید.

 

انجام حرکات ورزشی زمان نشستن

کمی تحرک زمانی که نشسته‌اید ایده‌ی بدی نیست. حرکت زمان نشستن در هواپیما شما را مجبور می‌کند  ماهیچه‌های خود را منقبض و شل کنید و در نتیجه مایعات در آن‌ها نمانده و باعث ورم نمی‌شود. در همین حین کمی ورزش هم کرده‌اید.

 

ضدعفونی کردن دست‌ها

ویروس‌ها و باکتری‌های زیادی هستند که شاید با آن‌ها در ارتباط باشید. دست زدن به صورت، خصوصاً مایعات مخاطی چشم، بینی و دهان، احتمال ابتلا به بیماری را افزایش خواهد داد. در هواپیما این احتمال به شدت زیاد خواهد شد. به‌طور میانگین از هر پنج  مسافر یک نفر پس از پرواز بیمار می‌شود.

 

آب بدن را حفظ کنید

درحالی‌که اغلب ما سعی داریم برای اینکه در طول پرواز کمتر به دستشویی برویم آب زیاد ننوشیم اما بسیار مهم است تا در زمان پرواز آب بدن را حفظ کنید.

کم‌آبی ما را بیشتر در خطر ابتلا به بیماری‌ها قرار می‌دهد. نوشیدن آب زیاد کمک می‌کند ایمنی بدن بالا رفته و اثرات کلی کم‌آبی در طول سفر را کاهش می‌دهد، از جمله نتایج منفی کم‌آبی سردرد، گرفتگی عضلات، خستگی و مشکلات گوارشی است.

 

پهن ننشینید

دقت کنید شما نباید بیشتر از صندلی خودتان جا بگیرید. اگر در صندلی مجبورید فشرده بنشینید یا بازوهایتان به هم برخورد می‌کند یعنی در جای خود یکی از شما درست ننشسته است. پا، دست و هیچ جای دیگری از بدن شما نباید از خط فرضی لبه‌ی صندلی‌تان بیرون‌تر برود.

 

کفشتان را  درنیاورید

در تمام مدت پرواز کفش‌هایتان را پایتان داشته باشید. اگر به‌جایی دور پرواز می‌کنید و لازم می‌بینید پاهایتان کمی نفس بکشد می‌توانید از صندل استفاده کنید. در غیر این صورت به یاد داشته باشید کابین هواپیما خانه‌ی شخصی شما نیست، هیچ‌کس دوست ندارد جوراب‌های شما را دیده یا بوی آن را حس کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040