چیزهایی که برای پاک کردن تتو باید بدانید

Everything you need to know about tattoo removal- تاریخ ارسال : ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید

با پیشرفت تکنولوژی راه‌های پاک کردن تتو از قدیم مؤثرتر و البته مقرون‌به‌صرفه تر شده‌اند. اما قبل از این کار لازم است نکاتی را بدانید.


چیزهایی که برای پاک کردن تتو باید بدانید

پاک کردن تتو چگونه است؟

پاک کردن تتو

در تعریف پایه برای چگونگی پاک کردن تتو می‌توان گفت لیزر برای تجزیه‌ی ذرات جوهر در تتو استفاده می‌شود. برخی جوهرها به سطح پوست می‌آیند و جوهری که در پوست باقی می‌ماند به ذرات  کوچک‌تر و کوچک‌تر شکسته خواهد شد. با انجام چندین جلسه درمان‌ این ذرات به حدی ریز می‌شوند که دیگر در پوست قابل‌مشاهده نیستند.

 

بیش از یک راه برای پاک کردن تتو

پاک کردن تتو

پاک کردن تتو با لیزر مشهورترین روش برای از بین بردن تتو است. گاه تتوها با کمک عمل‌های جراحی پاک می‌شدند. قبل از در دسترس بودن لیزر از لایه‌بردارهای شیمیایی یا درم ابریژن استفاده می‌شده است که با خطر زیاد ایجاد زخم و دیگر عوارض جانبی ناخواسته همراه بوده‌اند. امروزه برای فرایند پاک کردن تتو تکنیک‌های زیادی وجود دارد.

 

چند جلسه برای پاک کردن تتو نیاز است؟

پاک کردن تتو

باید بدانید فاکتورهای زیادی هستند که می‌توانند روی چگونگی واکنش تتوی شما روی درمان لیزری اثر بگذارند. این فاکتورها می‌توانند سن تتو، طرز گذاشتن تتو ( غیرحرفه‌ای یا حرفه‌ای )، محل آن در بدن، رنگ جوهر و ... باشند.

 

شاید کمی سوزش داشته باشید

پاک کردن تتو

پاک کردن تتو شاید کمی با سختی همراه باشد اما اگر تتوی شما به اندازه‌ی کافی کوچک باشد راه‌هایی برای به حداقل رساندن درد وجود دارد. کرم‌های بی‌حس‌کننده و یخ می‌توانند درد لیزر را کاهش دهند.

 

پاک کردن تتو بدون خطر نیست

پاک کردن تتو

قبل از انجام پاک کردن تتو باید با متخصص پوست برای درمان مشورت داشته باشید. خطرهایی در این کار وجود دارد که محدود به زخم یا تغییر رنگ پوست نیستند. بسیار مهم است که متخصص طول‌موج لیزر و مدت هر پالس را درست انتخاب کند و خود فرایند لیزر نیز به درستی انجام شود.

 

قبل از هر اقدامی خوب فکر کنید

درست مانند زمانی که می‌خواهید تتو کنید تمامی گزینه‌ها برای پاک کردن تتو را در نظر داشته باشید. خوب تحقیق کرده و با پزشکان و کلینیک‌های مختلف مشورت کنید. به یاد داشته باشید پاک کردن تتو می‌تواند وقت‌گیر و هزینه‌بر باشد بنابراین قبل از اقدام برای این کار باید راهی پیدا کنید تا درست و ایمن انجام شود.

 


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۰ نظر )
نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :